Droša kontaktlēcu lietošana — atceries vienmēr!

Kontaktlēcas ir ērts un mūsdienīgs veids, kā koriģēt redzi. Lēcas sniedz gan redzes komfortu, gan kustību un aktivitāšu brīvību. Tomēr lēcu lietošana vienmēr saistās ar vairākiem nosacījumiem, kas jāievēro, lai tas būtu droši un lēcas nekaitētu acu veselībai. Atgādināsim par dažiem būtiskākajiem nosacījumiem drošai kontaktlēcu lietošanai.

Lēcu lietošanu sāc ar vizīti pie acu ārsta

Lai sāktu nēsāt lēcas, vispirms ir jāpārbauda redze un acis, jāpārliecinās, ka tās vispār ir piemērotas lēcām. Tāpat speciālists arī zinās, kādu lēcu veidu tieši konkrētajam cilvēkam vajadzētu nēsāt, uzrakstīs recepti, pēc kurā esošajiem parametriem tad varēs droši iegādāties kontaktlēcas.

Pērc lēcas tikai pie uzticamiem pārdevējiem

Atceries, ka lēcas ir medicīnas prece. Tāpēc tās jāiegādājas tikai pie uzticama pārdevēja, kā arī jāizvēlas zināma ražotāja kontaktlēcas, lai nebūtu nekādu šaubu par to kvalitāti. Lēcas ērti un droši var iegādāties arī internetā: https://www.lensor.eu/lv/lens/all/.

Vienmēr ievēro roku higiēnu

Lēcu lietotājiem vienmēr jāpatur prātā roku tīrības likums. Vienmēr, aiztiekot lēcas, izņemot vai ieliekot tās, pirms tam ir rūpīgi jānomazgā rokas un jānoslauka materiālā, kas nepūkojas, kā arī nedrīkst pēc mazgāšanas izmantot roku krēmu vai losjonu.

Ievēro pareizu lēcu kopšanu

Par lēcu pareizu kopšanu informēs gan acu ārsts, gan ražotājs. Tā ir ļoti svarīga informācija, ko strikti jāievēro. Tikai pareizi kopjot un izmantojot lēcas, tās ir drošas un sniegs vajadzīgo redzes komfortu.

Nekad nenēsā lēcas ilgāk par atļauto termiņu

Ļoti strikti jāievēro lēcu lietošanas režīms. Ja tās ir paredzētas divu nedēļu, mēneša vai citam periodam, tad tas arī stingri jāievēro, laikus gādājot par jaunu lēcu pāri. Tieši faktors, ka lēcas tiek nēsātas pēc to maksimālā lietošanas laika, arī kļūst par iemeslu, kāpēc var veidoties acu saslimšanas.

Nepieļauj lēcu saskari ar ūdeni

Kontaktlēcas drīkst nonākt saskarē tikai ar speciālo kopšanas šķīdumu. Tās nedrīkst skalot ar ūdeni, kā arī lietot, kad atrodas ūdenī. Ja bez lēcām nav iespējams, tad ūdenī jāizmanto ūdens aizsargbrilles un vienas dienas lēcas, kas pēc tam jāizmet.

Related Posts