svarīgi ir ne tikai tīrīt zobus, bet arī regulāri, vismaz divreiz gadā doties pie zobu higiēnista uz pārbaudi.

Kāpēc jāapmeklē zobu higiēnists

Zobu kopšanas kultūra Latvijā joprojām ir diezgan vāja un nepietiekama. Par to zobārsti ik dienu pārliecinās savā darbā. Pat pašu minimumu, kas ir zobu tīrīšana ar suku divas reizes dienā, regulāri un pareizi veic tikai neliela daļa cilvēku. Kur nu vēl tādas lietas kā zobu diegošana, zobu higiēnists divreiz gadā utt. Tās jau šķiet nevajadzīgas nodarbes. Tomēr tieši pareiza zobu kopšana ir atslēga uz skaistu smaidu un veselu mutes dobumu visa mūža garumā.

Tieši zobu higiēnists un viņa paveiktais darbs ir būtisks, lai zobi tiktu sakopti profilaktiski, lai nevajadzētu tik bieži sēsties zobārsta krēslā.

Zobu higiēnists dara vairākas ļoti svarīgas lietas:

  • notīra baktērijām pilno aplikumu;
  • notīra zobakmeni visā mutes dobumā;
  • iztīra arī pašas grūtāk pieejamā vietas;
  • pārrunā ar pacientu pareizas zobu kopšanas principus;
  • pieradina bērnus pie mutes apskates;
  • veic informatīvo un izglītojošo darbu.

Mutes dobuma higiēna ir ne tikai cieņa pret sevi, bet arī apkārtējiem, jo tādā veidā iespējams novērst sliktu elpu un mutes dobuma saslimšanas. Komunikācijā ar apkārtējiem jūtamies daudz pārliecinātāki, ja nav jākaunas par savu smaidu.

Ja zobu higiēnists tiek regulāri apmeklēts divreiz gadā, tad tas var aiztaupīt tiešām daudz naudas un rūpju, kas būtu tad, ja ar jau problemātiskiem zobiem nāktos doties pie zobārsta. Zobu kopšanā profilakse ir labākā izvēle, kas tiešām atmaksājas.

Jaunākajai paaudzei zobu higiēnista apmeklēšana jau ir ierasta lieta, pie kā viņi pieraduši, kā arī redz tam jēgu. Daudz grūtāk iesīkstējušos priekšstatus mainīt ir vecākajai paaudzei, kas uzskata, ka zobu higiēnists ir tikai tukša laika un naudas tērēšana. Tomēr patiesībā iznāk lētāk regulāri apmeklēt zobu higiēnistu, nekā maksāt par zobu labošanu un pat protezēšanu.

Jāatgādina, ka bērniem līdz 18 gadu vecumam vienreiz gadā pienākas valsts apmaksāts zobu higiēnista apmeklējums. Vecākiem tā ir iespēja nodrošināt saviem bērniem labāku mutes kopšanu neatkarīgi no finansiālajām iespējām, atliek tikai izvēlēties ietādi, kas sniedz valsts apmaksāto pakalpojumu.

Related Posts