Tā pat kā ar visu citu, arī par acīm ir jārūpējās un jāseko līdzi to veselībai. Ja ir šaubas par savu acu veselību, tad noteikti iesakām apmeklēt ārstu-speciālistu.

Lai acu gaišums ir mūžīgs

Acis ir mūsu logs uz pasauli. Vienmēr ir patīkami, ka tas rāda skaidri un labi. Tomēr ne vienmēr tā notiek. Acu veselību un redzes kvalitāti var ietekmēt ļoti dažādi faktori — gan iedzimti, gan dzīves laikā iegūti. Labā ziņā ir tā, ka mūsdienu medicīna un zinātne piedāvā dažādas iespējas, kā uzlabot acu gaišumu, kā atgūt redzes kvalitāti un mazināt dažādu negatīvo faktoru ietekmi uz acu veselību.

Redzes korekcijas līdzekļi

Joprojām redzes traucējumi ir vienas no izplatītākajām acu veselības problēmām. Redzes korekcija nepieciešama ļoti daudziem cilvēkiem — gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan senioriem. Redzes problēmas var piemeklēt jebkurā vecumā.

 

 • Brilles

 

Brilles ir viens no senāk zināmajiem un izplatītākajiem redzes korekcijas līdzekļiem. Brilles ir demokrātiskas un ikvienam izmantojamas, jo tām nav nekādu kritēriju, kas liegtu nēsāt brilles. Brillēm var iegādāties dažādus ietvarus, pieskaņojot tos savai gaumei un finansēm. Tāpat šobrīd pieejamas arī dažāda veida briļļu lēcas, kas nodrošina vēlamo redzes komfortu. Uzliekot brilles, var acu mirklī uzlabot redzi, iegūt skaidrāku attēlu un uzlabot dzīves kvalitāti.

 

 • Kontaktlēcas

 

Lai gan brilles ir visiem pazīstamas un šķiet tas drošākais variants, tomēr arvien lielāku popularitāti un uzticību gūst kontaktlēcas. Tās izmanto dažāda vecuma cilvēki, tās īpaši izvēlas aktīvi un sportiski cilvēki, jo brilles tomēr traucē piedalīties izvēlētajās aktvitātēs un tajā pašā laikā saglabāt labu redzi. Kontaktlēcas ļauj to visu apvienot, nezaudējot dzīves kvalitāti.

Acu operācijas

Pēc vizītes, acu ārsts var būt norādījis uz to, ka ir nepieciešama acu operācija, lai sasniegtu vēlamos rezultātus un atjaunotu acu veselībuArī medicīna acu slimnieku labā spērusi uz priekšu lielus soļus. Šobrīd acu lāzeroperācija var palīdzēt ļoti dažādām acu saslimšanām, atgriežot acu gaismu vai uzlabojot acu stāvokli, novēršot nepatīkamos simptomus, ko rada dažādas acu saslimšanas.

Acu lāzeroperācija ir mazinvazīva procedūra, kas neaizņem daudz laika, tā arī ievērojami saīsina atveseļošanās laiku. Procedūras laikā acs ābols netiek pakļauts ķirurģiskai ietekmei, kas ievērojami saīsina atveseļošanās laiku un mazina iespēju, ka radīsies kādas komplikācijas pēc operācijas. Tā ir arī ambulatorā operācija, kas neprasa pēc tam uzturēties slimnīcā. Acu lāzeroperācija ir veicama jebkura vecuma pacientiem. Pēc operācijas jau salīdzinoši ātri pacients var atgriezties pie labākas dzīves kvalitātes, ko sniedz uzlabota redzes funkcija.

Acu lāzeroperācija ir efektīva vairākām saslimšanām: diabētiskā retinopātija, tīklenes vēnu tromboze, perifēriskā tīklenes distrofija, perifērisks tīklenes plīsums, centrāla seroza hetioretinopātija, glaukoma, sekundāras kataraktas veidošanās. Acu lāzeroperācija ļauj uzlabot acs stāvokli un novērst akluma riskus.

Paradumi, kas nāk acīm par labu

Acis visu mūžu ir tiešām jāsaudzē, ja grib, lai tās paliek veselas. Tāpēc ir jāatceras par vairākiem paradumiem, kas nāks par labu acu gaišumam un veselībai. Tas ir jāievēro gan pašiem, gan jau no mazotnes jāmāca saviem bērniem rūpēties par acīm un saudzēt tās, jo galu galā acis ir tikai vienas.

 • Veselīga pārtika, kas bagāta ar A vitamīnu un antioksidantiem.
 • Regulāra ūdens dzeršana.
 • Mitrināts gaiss telpās.
 • Nedrīkst lasīt gultā un nepietiekamā apgaismojumā.
 • Jāatceras ievērot atpūtas pauzes, strādājot pie datora.
 • Jāveic acu vingrinājumi.
 • Jālieto kvalitatīvas saulesbrilles.
 • Vienmēr jāsargā acis no traumām un svešķermeņu iekļūšanas tajās.
 • Ik pa laikam jādodas pie acu ārsta un jāpārbauda acu veselība.
 • Vajadzības gadījumā jālieto acis mitrinoši līdzekļi.
 • Ja ir konstatētas redzes problēmas, obligāti jālieto atbilstoši redzes korekcijas līdzekļi.
 • Strādājot paaugstinātas bīstamības apstākļos, jālieto acu aizsarglīdzekļi — speciālas brilles vai maska.

Related Posts