autoskola

Kā uzlabot sekmes autoskolā

Autoskola ir neizbēgams posms, ja vēlas savās rokās saņemt laminēto apliecību, kas ļautu sēsties pie auto stūres un piedalīties ceļu satiksmē. Tad sēšanās autoskolas solā ir obligāta. Tās gluži nav dažu stundu apmācības, bet gan kārtīgi kursi, kas jāapmeklē vairākas nedēļas, kā arī vismaz divdesmit praktiskās braukšanas nodarbības. Viss process kopumā var aizņemt no dažiem mēnēšiem līdz pat gadam un vairāk. Tas atkarīgs no apņēmības, finansēm un arī savām iespējām plānot laiku. Lai mācības būtu raitākas un sekmīgākas, der atcerēties par dažām metodēm, ko izmantot.

  • Teorijas nodarbībās apgūto atkārto mājās

Autoskolas apmācības notiks divās daļās — teorijas nodarbībās un praktiskajās braukšanas nodarbībās. Teorijas apmācība ir pamatu pamats, lai izprastu ceļu satiksmes noteikumus un varētu sekmīgi apgūt braukšanu. Tāpēc nevajadzētu pret šo procesu attiekties vieglprātīgi. Teorijas nodarbībās dzirdēto noteikti vajag klausīties uzmanīgi un atkārtot to arī mājās patstāvīgi, lai nostiprinātu zināšanas. Var lasīt ceļu satiksmes noteikumu grāmatu, var pārlasīt nodarbību pierakstus, lai atkārtotu jau apgūtās tēmas.

  • Pildi eksāmenu CSDD mājaslapā

Vēl viens noderīgs palīgs savu zināšanu nostiprināšanā ir CSDD mājaslapā pieejamais teorijas eksāmens, kas ļauj gan pārbaudīt savas zināšanas, gan nostiprināt un atkārtot tās, kā arī iepazīties ar to, kāda tad būs teorijas eksāmena forma, kārtība un norise. Šo instrumentu katram kursantam vajadzētu izmantot vismaz dažas reizes.

  • Nekautrējies jautāt pasniedzējam, ja kaut ko nesaproti

Ja iepriekš nav bijis saskares ar ceļu satiksmes noteikumiem, tad ne visas tēmas var būt tā ātri un viegli apgūstamas, var būt jautājumi, ko grūtāk izprast, tāpēc nevajag kautrēties un kavēties uzreiz noskaidrot visus neskaidros jautājumus. Tāpēc arī teorijas nodarbības vada kompetents pasniedzējs, kura uzdevums ir radīt kursantos vajadzīgo izpratni par teorijas jautājumiem, nevis tikai likt iekalt standarta tekstus. Arī teorijas jautājumi eksāmenā ir veidoti tā, lai pārbaudītu izpratni, nevis tikai atprasītu to, kas iekalts no galvas bez vajadzīgās izpratnes.

  • Braukšanas instruktoru izvēlies uzmanīgi

Tāpat kā autoskola netiek izvēlēta pa roku galam, bet gan tad, kad apsvērti visi apstākļi, tāpat arī braukšanas nodarbību instruktoru vajadzētu izvēlēties apdomīgi, jo tieši no viņa kompetences būs atkarīgs, cik sekmīga un raita būs praktiskā apmācība. Ja autoskola piedāvā vairākus braukšanas instruktorus, katrs no tiem ir jāizpēta, jāievāc informācija, lai izdarītu labāko izvēli. Ja, uzsākot braukšanas apmācību, ir skaidrs, ka būs grūti sadarboties ar izvēlēto instruktoru, nepatīk viņa darba stils, tad nav jāvilcinās un ir jānomaina instruktors.

  • Ja ir iespēja, trenējies braukšanā papildus

Protams, ka braukšanas apmācībā jāņem vērā viss, ko māca instruktors, jo viņš zina, kādas ir aktuālās prasības un vērtēšana braukšanas eksāmenā, zina, kā labāk apgūt drošu un pārliecinošu auto vadīšanas stilu. Kad jau iegūtas pamata prasmes, vajag izmantot iespēju, ja tāda ir, un trenēties braukšanā papildus. To var darīt, ja ir autovadītājs ar pietiekamu stāžu, kurš sēž blakus, kā arī auto aprīkots ar brīdīnošu zīmi, ka to vada māceklis.

Related Posts