krāsainas-leces

Kas ir krāsainās kontaktlēcas un kāpēc tās izmantot

Redzes korekcija ar kontaktlēcām ir jau ierasta lieta, ko izvēlas liela daļa redzes pacientu. Bet ne visi zina, ka pieejamas arī krāsainas kontaktlēcas. Būtībā tās ir tādas pašas lēcas kā parastās, bet to vienīgā atšķirībā ir tā, ka lēcā ir iekļauts krāsas slānis, kas piešķir tai vēlamo krāsu vai neparastu zīlītes formu. Šāda tipa lēcas ir ieguvušas samērā lielu popularitāti, tāpēc arī ražotāji arvien paplašina piedāvājuma klāstu.

Lietošana neatšķiras no parastajām lēcām

Ja ir lietotas parastās lēcas, tad krāsaino lēcu lietošana nesagādās nekādas grūtības, jo nav nekādas atšķirības. Lēcu ielikšana, kopšana un uzglabāšana ir tāda pati kā citām lēcām. Izšķirošs ir fakts, kāda veida krāsainās lēcas ir iegādātas, jo ir pieejamas gan vienas dienas, gan mēneša krāsainās lēcas. Izvēle ir atkarīga gan no klienta vajadzībām un dzīvesveida, gan acu ārsta rekomedācijām par piemērotāko lēcu veidu.

Ja lēcas līdz šim nav lietotas un ir vēlme izmantot krāsainās kontaktlēcas, tad tiek rekomendēts apmeklēt acu ārstu, kurš veiks pārbaudes, lai pārliecinātos, ka acis ir veselas, ka tās ir piemērotas krāsaino lēcu lietošanai.

Krāsainās lēcas gan ar, gan bez dioptrijām

Krāsainās lēcas var lietot gan tie, kuriem nepieciešama redzes korekcija, gan tad, ja redze ir laba. Atšķirība ir tā, ka iegādes brīdī tiek vai netiek norādīta vajadzība pēc konkrētām dioptrijām. Ja lēcas nepieciešamas redzes korekcijai, tad nav nekādu bažu, jo krāsainās lēcas savu darbu paveiks tikpat labi. Lēcas tāpat veic redzes korekcijas funkciju. Tikai tām ir krāsas slānis, piešķirot skatienam citu nokrāsu.

Ja plāno iegādāties krāsainās lēcas ar dioptrijām, tad noteikti jāapmeklē acu ārsts, kurš pēc apskates izrakstīs recepti. Tā ļaus iegādāties precīzi tāda stipruma krāsainās kontaktlēcas, kādas jums ir nepieciešamas.

Krāsainās lēcas ļauj izmainīt vizuālo tēlu

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc izvēlas krāsainās kontaktlēcas, ir iespēja paspilgtināt vai nomainīt savu acu krāsu. Ne vienmēr var patikt tas, ko devusi daba. Tajā skaitā arī acu krāsa. Krāsinās kontaktlēcas ir veids, kā to nesāpīgi un nekaitīgi mainīt bez paliekošām sekām, jo lēcas var ielikt un izņemt, kad vien vēlas. Ja šodien gribat staigāt ar citu acu krāsu, tā nav problēma, jāieliek tikai attiecīgās krāsas kontaktlēcas.

Kāds krāsainās kontaktlēcas izvēlas kā pastāvīgu variantu un nēsā ikdienā, bet ļoti bieži tās ir tikai mirkļa vajadzības — vēlme nomainīt stilu, iegūt kādu neparastu vizuālo tēlu, sagatavoties karnevālam vai vienkārši pārsteigt kādu ar neparastām pārmaiņām savā izskatā.

No dabīgiem toņiem līdz īpaši košām krāsām

Krāsainās kontaktlēcas tiek izgatavotas dažādās krāsās, lai pircējiem sniegtu pēc iespējas plašāku piedāvājumu, kas ļautu atrast tieši sev nepieciešamo. Gadījumos, kad pircējs tikai vēlas paspilgtināt savu jau esošo acu krāsu, var meklēt piemērotāko risinājumu krāsaino lēcu klāstā, kas īpaši rūpīgi gatavotas ar modernām tehnoloģijām, lai sajauktu vairākus krāsu toņus, radot izsmalcinātas un dabiskas krāsas.

Ja ir vajadzīgs izteikts kontrasts un efekts, tad var izvēlēties spilgtos toņus, kas ir tālāki no dabiskajiem. Tie radīs pamanāmu efektu. Tomēr jāatceras, ka to, kā lēca izskatīsies tieši jūsu acīs, ietekmē arī dabiskā acu krāsa, kas var nedaudz nomākt lēcas krāsu, tā var neizskatīties tik koša, kā redzat paraugos.

Jāatceras par drošu un pareizu lietošanu

Ārsti atgādi, ka arī krāsainās kontaktlēcas ir medicīniskā prece, kas ir jālieto ar atbilstošu piesardzību un atbildību. Tāpēc ir jālietot tādas kontaktlēcas, kas piemērotas jūsu acīm. To var noskaidrot, apmeklējot acu ārstu. Ārsts ne tikai pārbaudīs acis, ieteiks labāko risinājumu un arī sniegs pamācības kontaktlēcu lietošanā un apkopē.

Ja krāsainās kontaktlēcas lieto neatbilstoši ražotāja un ārstu ieteikumiem, tad var tikt nodarīts kaitējums acīm. Tāpēc ikvienam lēcu lietotājam jābūt atbildīgam un piesaradzīgam, jāseko līdzi visiem higiēnas aspektiem, lēcas laikus jānomaina un gadījumā, ja ir kādas sūdzības, noteikti jāvēršas pie acu ārsta. Ja īsti nav pārliecības, kura lēcu krāsa būs piemērotākā, vizītē pie acu ārsta var piemērīt dažādus variantus, lai izlemtu par atbilstošāko.

Related Posts