istaba

Silta, jauka istabiņa

Aiz loga vienu dienu sniegs, sals un vējš, nākamajā jau viss kūst, ir mitrs un drēgns. Tāda mums šogad ziema. Laika apstākļi nemaz nevilina daudz laika pavadīt ārpus telpām. Daudz labprātāk vakarus un brīvdienas pavadām siltā istabā.

Bet ne visi var baudīt šādu omulību, jo ir jācīnās ar aukstumu un mitrumu, kas tā vien cenšas iekļūt mājoklī pa katru mazāko spraudziņu.

Patiešām ziema ir tas laiks, kad visvairāk izjūtam sava mājokļa nepilnības. Ka ēka ir nenosiltināta, logi nav diez cik labi, ka apkures sistēma un dūmvadi nav uzdevuma augstumos. Ziemā visas šīs problēmas var radīt diskomfortu, liegt izbaudīt omulību savā mājoklī.

Tāpēc jau ir teiciens, ka ratus taisa ziemā, bet ragavas vasarā. Jau siltajā sezonā būtu jādomā par to, kā sagaidīsiet ziemu, vai mājoklis tai ir gatavs. Ja kaut kas nav kārtībā, tad tas laikus ir jārisina. Protams, ka mājokļa uzlabojumi vienmēr skar finansiālo jautājumu, ne visu, ko gribam un kas vajadzīgs, varam atļauties. Bet, ja labi pameklē, tad var kvalitatīvus risinājumus iegūt par saprātīgām izmaksām. Piemēram, nerūsējošā tērauda dūmvadi pie vietējā ražotāja RGJ nopērkami bez papildu uzcenojuma: http://www.rgj.lv/lat/cenas/.

Tieši apkures sistēmas kvalitāte un dūmvadi ir vieni galvenajiem faktoriem, lai aukstajos mēnešos telpas būtu siltas un omulīgas visu laiku. Protams, ka tas vēl arī atkarīgs no tā, kāda veida apkure ir ēkā, jo tai katrai ir sava specifika un priekšrocības.

Tagad daudzi atsakās no malkas apkures tieši tāpēc, ka tā prasa pārāk lielu uzmanību un laiku, vajadzīga cilvēka klātbūtne. Tāpēc arvien vairāk šie malkas apkures katli un krāsnis tiek nomainītas pret modernākiem apkures katliem, kas neprasa tik daudz uzmanības, tiem ir automatizēta sistēma, ko droši var atstāt bez cilvēka uzraudzības. Tas nodrošina, ka, atnākot mājās pēc garas darba dienas, telpas būs patīkami siltas. Nebūs jāienāk aukstās istabās un tikai tad jāsāk kurināt, bet siltums jāgaida vēl vairākas stundas. Tā ir viena no būtiskām malkas apkures nepilnībām. Un tas īsti vairs neatbilst mūsdienu cilvēka dzīves ritmam.

Protams, ka dzīvokļos tas ir atrisināts, jo ir centrālā apkure, mājoklis vienmēr ir silts. Bet ne visi izvēlas dzīvokļus, katrs tomēr sapņo par savu māju, tāpēc arī šie apkures jautājumi ir pietiekami aktuāli.

Related Posts