3 iemesli, kāpēc autoskolu labāk apmeklēt ziemā

Ikvienam, kurš vēlas sēdēt pie auto stūres un to vadīt, piedaloties ceļu satiksmē, ir viens neizbēgams un nekādi neapejams posms — un tā ir autoskola. Bez autoskolas apmeklēšanas, teorētiskā un braukšana eksāmena nokārtošanas neviens pie autovadītāja tiesībām nevar tikt. Tāpēc atliek vien izlemt — kurā laikā un kurā vietā to darīt. Un mūsu ieteikums ir izvēlēties sev ērti pieejamā vietā esošu autoskolu, kurai ir labi reitingi. Bet attiecībā par laiku — iesakām apmeklēt autoskolu ziemā. Kādam tā noteikti šķitīs traki dīvaina ideja, bet mums ir daži argumenti, kāpēc tā domājam.

 

  • Ziemas vakari ir piemēroti, lai mācītos teoriju

 

Lai iegūtu autovadītāja apliecību, ir jānokārto gan teorijas, gan praktiskais braukšanas eksāmens. Ja priekš braukšanas vasara šķiet komfortabla, tad priekš teorijas mācīšanās tā nemaz nav. Pie mums vasara jau tā ir īsa. Ja tā vēl jāpavada pie ceļu satiksmes noteikumu grāmatas, tad var šķist, ka vasaras vispār nav bijis. Tāpēc ziemas garie un tumšie vakari šķiet daudz piemērotāki, lai bez sirdsapziņas pārmetumiem, ka tiek palaistas garām ballītes pludmalē, iegrimtu teorijas uzdevumu pildīšanā.

 

  • Ziemā var apgūt braukšanas prasmes uz ledus un sniega

 

Bet pats svarīgākais faktors, kāpēc iesakām braukšanas apmācību uzsākt ziemā, ir tas, ka tā ir iespēja uzreiz iegūt ziemas braukšanas prasmes, kas ir ļoti būtiski uz Latvijas ceļiem. Mums ziemas ir mainīgas un viltīgas, ar ledu, sniegputeņiem un citiem apgrūtinošiem faktoriem. Tagad arī likums nosaka to, ka jaunajiem apmācāmajiem katram ir jāpabrauc pa slidenu ceļu. Vasarā to nāksies darīt speciālā poligonā. Tomēr vienalgā šāda pieredze būs nepietiekama, lai pēc tam justos droši savā pirmajā ziemā pie auto stūres pastāvīgi. Labāk jau uzreiz visu braukšanas apmācību iegūst ziemā, tad apmācība var būt ilgāka un arī grūtāka, bet tomēr daudz vērtīgāka. Bet jāizvēlas arī pieredzējusi autoskola, piemēram, Credo Autoprieks.

 

  • Pavasarī un vasarā jau varēs braukt, nevis sēdēt autoskolas solā

 

Ir taču daudz patīkamāk, ka var jau skaistā pavasarī un vasarā pats sēstie spie auto stūres un braukt, kur vien sirds vēlas. Nevis tikai tad sākt apmācību, lai to pabeigtu pirms ziemas, kad priekšā ir grūtākais braukšanas laiks. Ja autoskolu pabeidz pēc ziemas, tad ir laiks pa vasaru nostiprināt savas prasmes uz ceļa. Gūt pārliecību un tad sagaidīt pirmo īsto ziemu pie stūres vienam pašam. Jo tad jau vairs nebūs blakus instruktora, kurš spiež pedāļus, ja nu kaut kas. Labāk jau vasarā pašam aizbraukt uz pludmali, kādā ceļojumā pa Latviju, nevis skaistāko gadalaiku pavadīt autoskolas solā un blakus instruktoram.

Related Posts