ziemas-ceļš

Autovadītāj, ziema nav tālu! Vai akumulators labi strādā?

Diezin vai var atrast daudzus tādus autovadītājus, kuri teiks, ka viņiem patīk braukt ziemā. Ideālos apstākļos jau varbūt, bet tādi gadās ļoti reti. Un Latvijā jau it īpaši. Tāpēc pārsvarā tā ir cīņa ar sniegu, ledu, zemo temperatūru un visām no tā izrietošajām sekām, kas attiecas uz automašīnu. Lai mazinātu savas ciešanas un problēmas ziemas sezonā, vērts jau laikus padomāt par auto sagatavošanu braukšanai ziemas apstākļos. Vienas no detaļām, ko noteikti ir jāuzrauga ikvienam auto īpašniekam, ir akumulatori.

Akumulators ir viena no detaļām, kas ziemā mēdz pievilt un radīt neērtības, ja jau laikus nav šis jautājums atrisināts. Ko tad vajadzētu darīt pirms ziemas, lai nebūtu jāgaida nepatīkami pārsteigumi?

 

  • Jāveic akumulatora pilna uzlāde

 

Ja akumulators ir iegādāts salīdzinoši nesen, tad nav jāsatraucas par to, ka to vajadzēs mainīt, radot sev atkal jaunus izdevumus. Tādā gadījumā pilnībā pietiks, ja pirms ziemas akumulators tiks atvienots no auto un pieslēgts uzlādes ierīcei, kas nodrošinās, ka akumulators tiks pilnībā uzlādēts. Ikdienā tas reti kad notiek, ja regulāri nebrauc garus ceļa posmus. Akumulators vairāk iztērē, nekā spēj savas rezerves atjaunot, jo tas var notikt tikai tad, ja ir pietiekami liels ātrums un garš ceļa posms. Tāpēc papildu uzlāde pirms ziemas būs tieši tas, kas nepieciešams, lai būtu garantija, ka arī vēsākos rītos auto būs labi iedarbināms.

 

  • Vecs akumulators jānomaina pret jaunu

 

Cik tad ilgi kalpo akumulators? Kad var sākt domāt par tā nomaiņu? Šīs jautājums nav no vieglajiem, jo bieži vien nav nekādu pazīmju, ka pēc dažām dienām aukstā ziemas rītā akumulators “nomirs” un vairs nebūs atdzīvināms. Kalpošanas ilgums atkarīgs gan no braukšanas paradumiem, gan auto aizdedzes sistēmas stāvokļa, gan tā, kāds ir akumulatora ķīmiskais sastāvs, tāpēc akumulators var nokalpot vien divus gadus, bet var arī sekmīgi strādāt pat septiņus gadus. Tomēr par vidējo kalpošanas laiku tiek uzskatīti četri gadi. Ja šāds laiks ir jau pagājis, tad tomēr vajadzētu būt gataviem, ka beigas var būt jebkurā brīdī. Un nav patīkami, ja tas notiek ziemas spelgonī, tāpēc akumulators jānomaina jau pirms ziemas.

Akumulatori plašā izvēlē un cenu amplitūdā atrodami šeit: https://www.trodo.lv/akumulatori.

Related Posts