magnētiska-rezonanse

5 lietas, ko jāzina par magnētisko rezonansi

Kad runa ir par veselības jautājumiem, pacienti tomēr uzticas ārstu viedoklim un seko viņu rekomendācijām. Ja nepieciešama diagnostika un tiek nozīmēta magnētiskā rezonanse (MR), tad nav šaubu, ka tas arī ir nepieciešams. Tomēr, tā kā šī procedūra nav skaitāma pie regulārajām un ierastajām, par ko pacienti jau vairs nesatraucas, zina, kā viss notiks, kā jāsagatavojas, tad šajā rakstā varat uzzināt piecas būtiskas lietas, ko neteikti ir svarīgi zināt ikvienam, kuram tuvākajā laikā paredzēta magnētiskā rezonanse.

Magnētiskā rezonanse ir izmeklējums, ko piedāvā gan daudzas slimnīcas, gan poliklīnikas, gan veselības centri. Atšķiras gan tajos izmantotās iekārtas, ar ko izmeklējumu veic, gan procedūras izmaksas. Viena no vietām, kur MR veic ar modernākajām iekārtām un par konkurētspējīgu cenu, ir VCA klīnika.

 

  • Pacientiem ar klaustrofobiju un maziem bērniem MR veic vispārējā anestēzijā

 

Lai magnētiskā rezonanse tiktu veikta kvalitatīvi, lai iegūtie attēli ārstam sniegtu vajadzīgo informāciju, ir svarīgi, ka pacients izmeklējuma laikā atrodas nekustīgā stāvoklī. Un šis laiks var būt no 20 līdz pat 90 minūtēm, kas ir atkarīgs no tā, kuras ķermeņa daļas tiek izmeklētas. Ne visi pacienti spēj saglabāt mieru tik ilgi. Viena pacientu grupa ir mazi bērni līdz 7 gadu vecumam. Bet otra — pacienti, kuri nevar atrasties šaurās telpās, sirgst ar klaustrofobiju. Bet MR laikā tas ir neizbēgami, jo pacients atrodas tādā kā šaurā tunelī. Tāpēc abām šīm pacientu grupām izmeklējumu veic vispārējā anestēzijā. Ja ir klaustrofobija, par to laikus jābrīdina ārsts.

 

  • MR nedrīkst veikt, ja ir iekšējās auss implanti un citi svešķermeņi

 

Magnētiskā rezonanse jau pēc sava nosaukuma pasaka, ka darbojas magnēts. Un magnēts var ietekmēt citu ierīču darbību. Šajā gadījumā to, kas atrodas cilvēka ķermenī. Tāpēc MR neveic tiem pacientiem, kuriem ir iekšējās auss implanti, neirostimulatori, mākslīgās vārstules, kardiostimulatori, metāla svešķermeņi. Tas var kaitēt gan pacientam, gan pašai MR iekārtai.

 

  • Pirmajā grūtniecības trimestrī MR veic tikai akūtos gadījumos

 

Vēl viens indikators, kas liedz izmantot magnētisko rezonansi kā diagnostikas metodi, ir grūtniecības pirmās 12 nedēļas. Izmeklējums var grūtniecību pakļaut nevajadzīgam riskam. Tāpēc šādos apstākļos izmeklējumu veic tikai dzīvību apdraudošos gadījumos. Tā noteikti nevar būt ierindas diagnostikas procedūra. Tāpēc ārsts noteikti ir jāinformē par sievietes grūtniecību.

 

  • Pirms izmeklējuma jānotīra kosmētika un jānoņem visi metāla elementi

 

Magnētiskās rezonanses iekārtas darbību ietekmē pat vissīkākās metāla daļiņas, tāpēc pirms procedūras jābūt noņemtai visai kosmētikai, kas var saturēt šādas daļiņas. Tāpat jānoņem visa bižutērija, no kabatām jābūt izņemtiem visiem priekšmetiem — atslēgām, telefonam, makam, bankas kartēm, kas var tikt neatgriezeniski sabojātas.

 

  • Pirms MR jānosaka kreatinīna līmenis asinīs

 

Pirms procedūras ārsts arī pārbauda, vai pacients atbilst tādam veselības stāvoklim, ka procedūra viņam ir droša. Viens no svarīgiem rādītājiem, ar ko ārstam ir jāiepazīstas, ir kreatinīna daudzums asinīs. Pirms izmeklējuma jābūt veiktām analīzēm, bet rezultāti jāņem līdzi uz izmeklējumu. Tāpat jāņem līdzi citu izmeklējumu rezultāti, ja tādi ir.

Related Posts