zelta-gredzeni-un-veselība

Vai gredzens nekaitē veselībai?

Tas ir jautājums, ko sev noteikti uzdevuši daudzi cilvēki. It īpaši tie, kuri gredzenu nēsāšanas laikā izjutuši diskomfortu, bet, noņemot gredzenus, pašsajūta ievērojami uzlabojusies. To var skaidrot gan ezotēriskā aspektā, gan runāt par neredzamajām enerģijām ķermenī, bet ir arī reāli zinātnieku viedokļi šajā jautājumā.

Jau pirms kāda laika Lielbritānijas zinātnieki nāca klajā ar viedokli, ka ilgstoša zelta gredzenu nēsāšana var negatīvi ietekmēt veselību. It īpaši vīriešiem, kuru organisms ir vairāk uzņēmīgs pret zelta oksīdiem, kas ar laiku rodas, ja gredzens jau tiek lietots ļoti ilgi. Tas var radīt traucējumus dzimumdziedzeru darbībā. Tas ietekmē arī sievietes, bet salīdzinoši mazāk, jo sieviešu dzimumsistēma ir vairāk pasargāta no ārējā ietekmes.

Gredzens liek justies sliktāk

Noteikti būs ļoti daudz cilvēku, kuri no savas personīgās pieredzes varēs apgalvot, ka gredzeni noteikti nav viņu iecienītākās rotaslietas, jo tie liek justies slikti, zūd enerģija, sākas galvassāpes un dažādi citi simptomi.

Jāatceras, ka cilvēka pirksti ir ļoti jutīga zona, tajos ir ļoti daudz nervu un arī enerģētisko līniju. Ja gredzens cilvēkam nav piemērots, ir pārāk ciešs vai nav saderības ar konkrēto materiālu, tad tas tiešām var radīt veselības traucējumus un pasliktināt pašsajūtu. Un šādu stāvokli nav jāpacieš tikai tāpēc, ka tā pieņemts.

Piemēram, zelta gredzeni, ko parasti izvēlas kā laulību gredzenus, arī var raisīt sliktu pašsajūtu un vēlmi tos nenēsāt. Bet laulību gredzens taču ir simbols, ko citi teiks, ja es to nenēsāšu? Sava veselība un pašsajūta ir pati svarīgākā! Kādi ir risinājumi? Varbūt var izvēlēties cita materiāla gredzenu, ja tas nerada šādas nepatīkamas sajūtas. Vai arī vienoties ar laulāto draugu, ka gredzenu glabāsiet kastītē vai uzliksiet tikai kādos atsevišķos brīžos.

Naktī gredzens jānoņem

noņemt-rotaslietas-pirms-miegaIkviens ārsts piekritīs tam, ka vislabāk naktī ir noņemt visas rotaslietas. Tas attiecas arī uz laulību gredzenu. Jāļauj pirkstiem un ķermenim atpūsties, jo, lai arī nav nekādu sūdzību, tomēr katram materiālam ir sava ietekme uz organsmu, ja tas ir nemitīgā un ciešā saskarē ar ķermeni.

Tāpat nekad nevajag nesāt gredzenu, kurš ir pārāk ciešs, tas traucē asins plūsmu, bloķē kādus nervu un enerģijas signālus. Tas var izvērsties nopietnās un ilgstošās veselības problēmās. Tāpēc, ja jūt, ka gredzens sāk palikt cieš, ir jādodas pie juveliera, kurš gredzenu pataisīs lielāku.

Ārstiem zināmi daudzi tādi gadījumi, kad visas veselības problēmas atrisina vien tas, ka tiek noņemti cieši gredzeni — pazūd galvassāpes, izzūd auglības problēmas, uzlabojas miegs. Tāpēc nevajadzētu uzskatīt, ka gredzeni ir tāda nevainīga rota, ko var nēsāt ikviens.

Kā es jūtos ar šo gredzenu?

Ir ļoti jāvēro sava ķermeņa reakcija uz to, jāskatās, kā mainās pašsajūta. Kā jutāties ar un bez gredzena? Tie var būt nopietni signāli, kuri jāņem vērā, lai nekaitētu sev.

Ir cilvēki, kuri skaidri zina, ka viņi nav domāti gredzeniem, un tos arī nenēsā, pat laulību gredzenu. Šeit svarīgi paļauties uz savām sajūtām, nevis akli sekot modei un tradīcijām. Ne viss ir domāts visiem. Ja gredzeni apdraud veselību un pasliktina pašsajūtu, tad tie nav jānēsā piespiedu kārtā. Ir taču tik daudz citu skaistu rotu, ar kurām ikdienā un svētkos izcelt un papildināt savu tēlu.

Related Posts