veselības-pārbaude-ziemai

Veselības pārbaude pirms ziemas sezonas

Ir iestājies rudens. Vasara šogad bijusi īpaši vēsa un lietaina. Vien pāris dienas varam atminēties, kad bija iespējams kārtīgi izbaudīt saulīti, tomēr ar to nepietiek, lai uzņemtu pietiekoši daudz D vitamīna, kas tik ļoti nepieciešams mūsu organismam.

Rudens šogad pagadījies drūms un lietains. Daudzi vēl cer uz atvasaru, lai vēl pēdējo reizi šajā gadā apsveicinātos ar saulīti. Tomēr ziema tuvojas neizbēgami – laiks pārbaudīt veselību!

Veselības pārbaude – vismaz reizi gadā

Veselības pārbaude ir tik pat svarīga kā zobu higiēnists, kuru apmeklējam vismaz vienu reizi gadā. Veselība ir katra cilvēka dārgums, to nevar nozagt, to nevar aizdot vai nopirkt par naudu, tāpēc tā ir katram sava un jo īpaši sargājama.

Ja iespējams, apmeklējiet savu ārstu, lai veiktu pārbaudes, lai pārliecinātos, ka jūsu veselības stāvoklis ir labs. Pārbaudi var veikt jūsu ģimenes ārsts vai arī īpaši speciālisti, kas pārbauda veselību ļoti pilnīgi un atbilstoši standartiem.

Veselīgam cilvēkam šāda pārbaude tik bieži nav nepieciešama, to var veikt retāk kā reizi gadā. Tomēr, ja parādās kādas sūdzības – iepriekš nebijušas sāpes, kāds diskomforts un citas, tad ir vērts vērsties pie ārstējošā ārsta.

Kā sagatavoties ziemai?

Ziema mūs nevar pārsteigt nesagatavotus, jo viņa nāk katru gadu. Ziemai sagatavoties mēs varam jau laikus, uzlabot savu veselību un uzkrāt vitamīnus laikam, kad dārzus klās sniega sega.

Ziemā mūsu imunitāte ir īpaši vārīga. Rudenī, kad dārzos un mežos ir daudz dabīgo vitamīnu, tie būtu kārtīgi jāuzkrāj. Ēdiet augļus, dārzeņus, ogas, ja iespējams, sagatavojiet krājumus ziemas dienām – saldējiet, gatavojiet ievārījumus, sīrupus.

Pamēģiniet priežu sīrupu, tas ir gards un ziemā palīdzēs saaukstēšanās un klepus gadījumā.

Noteikti noderēs arī pašu vāktās tējas un aveņu ievārījums – tas lieliski noņem temperatūru. Papētiet, kādas tējas vācamas vasarā, kur tās atrast un kā pareizi iegūt – pašu vāktas tējas ir daudz gardākas kā veikalā nopērkamās. Gatavosimies ziemai laikus, lai tā mūs nepārsteidz nesagatavotus!

Related Posts