skurstenis

Ja skurstenis ir sliktā stāvoklī, palīdzēt var tērauda caurules

Ja esat no tiem, kuri par apkures sezonu sāk domāt pēdējā brīdī, tad var gadīties, ka esat tagad sastapušies ar problēmu — skursteni, kas nav atbilstošs drošības standartiem un nav šobrīd izmantojams apkurē. Āra temperatūra jau liek ilgoties pēc mājīga siltuma, ko sniedz apkure, tāpēc šāda nopietna problēma ar skursteni ir jārisina nekavējoties. Ko darīt?

Ārtākais un ērtākais veids, kā atjaunot darba kārtībā sliktu dūmvadu, ir izmantot tērauda caurules, ko var likt jau esošajā skurstenī, izveidojot tādu kā oderi, kas kalpo kā kārtīgs un izturīgs skurstenis.

Montāža un uzstādīšana

Nerūsējošā tērauda dūmvadi ir labākais risinājums tāpēc, ka tos var samontēt tā, kā ir nepieciešams. Tas izdarāms ātri un pašu spēkiem, ja seko ražotāja noteiktajām instrukcijām un izmanto visus nepieciešamos montāžas elementus. Samontēto konstrukciju ielaiž jau esošajā dūmvadā un apakšā savieno ar apkures iekārtu, radot pilnībā drošu dūmvadu, kas atrodas iekšā vecajā dūmvadā. Tas ir salīdzinoši ātri un vienkārši izdarāms, nav jābrucina nost sienas, viss vecais dūmvads. Tieši tāpēc tērauda caurules ir iecienīts risinājums vecākās ēkās, kur dūmvads nav tajā labākajā stāvoklī.

Nerūsējošais tērauds — izturīgs un mūsdienīgs materiāls

Pēdējos gados nerūsējošais tērauds ir kļuvis arvien populārāks, to izmanto arvien plašāk dažādās ražošanas nozarēs, rūpniecībā. Tas ir labi veidojams un pateicīgs materiāls ar lieliskām īpašībām. Tas iztur lielu karstumu, ir veidojams pēc vajadzīgās formas, tas ir izturīgs. Tāpēc no nerūsējošā tērauda izgatavo ļoti dažādas lietas. Tajā skaitā tērauda caurules, ko ļoti labi var izmantot mūsdienīgas un izturīgas dūmvadu konstrukcijas.

Tīrs un drošs dūmvads — galvenais faktors ugunsdrošībai

Kāpēc gan būtu jāvelta tik daudz rūpju dūmvadam? Tāpēc, ka tas ir viens no galvenajiem elementiem, kas var apdraudēt māju, radot ugunsnelaimi, ja dūmvads ir vecs, netīrīts un ugunsnedrošs. Tāpēc katru gadu skurstenis ir jātīra. Labāk, ja to dara profesionāls skursteņslauķis, kurš ne tikai iztīra, bet arī spēj novērtēt, vai dūmvads ir drošs.

Tādas lietas būtu jādara jau vasarā, kad rūpējas par kurināmo un gatavojas nākamajai ziemai, bet, ja esat šo jautājumi atlikuši uz tik vēlu laiku kā septembris, tad noteikti nevajag vairs kavēties, jo nu jau ir dienas, kad tiešām prasās pēc apkures. Bet netīrītu un nepārbaudītu apkures ierīci un dūmvadu noteikti nevajadzētu riskēt ekspluatēt.

Uguns nežēlo

Ik gadu ziemā dzirdam par ugunsnelaimēm, kas radušās tieši tāpēc, ka cilvēki ar pienācīgu atbildību neuzrauga savu apkures sistēmu, dūmvadi nav tīrīti daudzus gadus. Un arī pati kurināšana notiek bezatbildīgi, atstājot procesu bez uzraudzības, lietojot nepiemērotu kurināmo un arī neievērojot drošību rīcībā ar uguni. Tās ir kļūdas, kas var beigu beigās izmaksāt ļoti dārgi, jo var tikt zaudēts ne tikai īpašums un visa iedzīve, bet arī pats dārgākais — dzīvības. Uguns ir spēcīga, neparedzama un ļoti bīstama, tāpēc piesardzības nekad nevar būt pārāk daudz.

Related Posts