Kā izdzīvot Latvijā?

Neviens nestrīdēsies pretī, ja teiksiet – Latvija ir labākā vieta pasaulē, kur var dzīvot. Šeit nav nedz postošu dabas katastrofu, nedz indīgu kukaiņu un mistisku slimību vai karu. Latvija ir mierīga valsts, maza, ar savu īpašo kultūras mantojumu un neiedomājami skaistu dabu. Mums ir plaši lauki, zili ezeri, zivīm pilnas upes un meži, kuros pieelpoties svaigu gaisu aumaļām. Tad kāpēc latvieši sūdzas un mūk no šīs brīnumainās vietas?

Laikam jau lielākā Latvijas problēma ir ekonomika, nodokļi – vienvārdsakot, naudas. Latviešiem naudas nav. Vai arī ir daudz. Kā to saprast?

Latvijas iedzīvotāji šķietami iedalās divos slāņos. Vieniem naudas ļoti trūkst, otriem tās ir atliku likām. Padalīties, protams, nekādi nav iespējams, katrs dzīvo pēc savām iespējām un tā, kā pelna un cik daudz pelna.

Latvijas iedzīvotāji savlaik iegrābušies kredītos. Noteikti atceramies, bija gadi, kad kredītus svieda pakaļ visiem, kam vien nebija slinkums iesniegt pieteikumu bankām. Tad nāca ātro kredītu laikmets, atkal nauda tika izsniegta visiem, kas pajautāja, vienalga, spēs maksāt vai ne… Un kāds bija iznākums? Visi, kas nespēja samaksāt sāka bēgt no Latvijas. Valsts pati izdzina savus iedzīvotājus. Sākumā ievilka kredītu lamatās, apvārdoja, piesolīja zemas procentu likmes un elastīgus nosacījumus, pēc tam pameta bedrē bez naudas un ar sabojātu kredītvēsturi.

Tie, kas palikuši dzīvot te ir varoņi. Vai vienkārši cilvēki, kas māk plānot savus līdzekļus un prot izdzīvot. Manuprāt, Latvijā izdzīvot ir izaicinājums. Vai nu tu dzīvo Rīgā vai ārpus tās, ir tikai divas iespējas. Ārpus Rīgas nav darba, ja ir darbs, tad alga ir niecīga. Rīgā ir darbs un samērīgas algas, toties dzīvošana maksā tādu bagātību, ka alga pazūd vienā rāvienā. No vienas galējības otrā…

Tomēr ir iedzīvotāji, kas atļaujas visu. Mēs jau nejautājam, kur viņiem parādās nauda. Jums liekas, ka Latvijā nav bagātu cilvēku? Paskatieties uz mašīnām, kādas pārvietojas pa mūsu ielām un ceļiem. Par kādu naudu tad tās iegādātas?

Ja nebūtu naudas, tad nebūtu plastiskā ķirurģija Rīgā un neskaitāmi skaistumkopšanas saloni, kuros cenas ir nesamērīgi augstas, bet klientūras nekad netrūkst.

Tāpat nebūtu brendu veikalu, kas Rīgā uz katra stūra, nebūtu dārgo auto salonu un simtiem citu ekstru, kuras izbauda teju ikviens iedzīvotājs, kas to var atļauties.

Tomēr tie, kas nevar atļauties dzīvot, mēģina izdzīvot. Ja vēlas braukt ar auto, tad jārēķinās ar milzīgiem izdevumiem, jo pie mums uzturēt auto ir patiešām dārgi. Gribas, lai mašīna ir drošībā, pērc KASKO. Tikai kur lai ņem naudu tādam pirkumam? OCTA – obligāts pasākums, kuru nu jau neviens nevar atļauties, cenas kāpj pa minūtēm!

Jaunie uzņēmēji cenšas, lai uzlabotu ne tikai savu finansiālo stāvokli, bet arī Latvijas, savas dzimtenes, ekonomiku. Labi, ka uzņēmējiem ir iespējas, kas padara viņu ikdienu vienkāršāku, kaut vai bezmaksas grāmatvedības programma. Bezmaksas grāmatvedības programma ir liels balsts jaunam uzņēmējam, jo bez grāmatvedības uzņēmums nav darboties spējīgs, toties grāmatveži ir dārgi, gan kā darba spēks, gan kā ārpakalpojums.

Kas notiek ar Latvijas ekonomiku? Ik pa gadam situācija tajā mainās kā upes gultne pēc plūdiem. Te treknie gadi, te pēkšņi pavisam liesi.

Uzsākot 2017. gada valsts budžeta projekta un vidēja termiņa budžeta ietvara sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir aktualizējusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2016. – 2019.gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm, Latvijas ekonomika šogad pieaugs par 2,5%, bet 2017. gadā izaugsme paātrināsies līdz 3,5%. Tā lēš finanšu pētnieki. Vai nupat atkal sāksim dzīvot kā nieres taukos? Kas zina. Negribam jau būt naivi, bet varbūt izbēgušie latvieši atgriezīsies, kaut vai uz treknajiem laikiem, lai pēc tam atkal pamestu mūs nelaimē un atgrieztos savās “laimes zemēs”.

Latvija ir lieliska vieta, kur dzīvot, dibināt ģimeni un attīstīties. Lai ko saka tie, kam šeit nepatīk – te IR labi. Tik daudz ir dzirdēts – nodokļi lieli, pabalsti mazi… Draugi mīļie, kāpēc jūs vienmēr salīdzināt Latvijas datus ar pavisam “treknām” valstīm? Neesiet muļķi, salīdziniet ar valstīm, kurās iet grūtāk. Un jūs sapratīsiet, ka Latvijā ir labi. Mums ir ūdens un ēdiens – Āfrikā ļaudis cieš no slāpēm un bada. Mūsu krastus neplosa “Irma” un mūsu ķermeņus nenoēd īpatnējas slimības. Mums te ir labi, pie tā arī paliksim. Tipisks latvietis vienmēr atradīs par ko pagausties.

Related Posts