dzīvoklis

Jaunajai ģimenei savs mājoklis — vai kredīts ir reāla iespēja?

Jaunās ģimenes nereti sākumā dzīvo kopā ar vecākiem, jo pašiem ir grūtības apmaksāt visas saimnieciskās vajadzības. It īpaši, ja kāds no jaunajiem vēl mācās, varbūt nestrādā, vai ģimenē jau pievienojies mazulis, kura auklēšanai ir jāvelta daudz laika, pūļu un arī naudas. Tomēr pienāk brīdis, kad ir jākļūst patstāvīgiem.

Un jaunās ģimenes to arī cenšas darīt. Tomēr viens no aktuālākajiem jautājumiem ir piemērotas dzīvesvietas atrašana. Kā arī dilemma — īrēt mājokli vai pirkt savu? Protams, ka sava mājokļa iegāde ir gandrīz katras ģimenes sapnis, tomēr šķēršļus tam liek gan finansiālās iespējas, gan grūtības saņemt atsaucību no aizdevējiem, jo mājokļa kredīts ir reālākā un biežāk izmantotā iespēja, kā tikt pie sava īpašuma.

Tomēr situācija nav tik bezcerīga, kā daudzi varbūt domā, jo pie vainas varētu būt informācijas trūkums. Ir tādas iespējas, ko jaunās ģimenes var izmantot savā labā, lai tomēr piepildītu sapni par savu mājokli.

Valsts atbalsta programma ALTUM nodrošina, ka mājokļa kredīts jaunajām ģimenēm tiek izsniegts ar izdevīgākiem nosacījumiem. Tas nozīmē, ka samazinās tā summa, kas ģimenei jāiemaksā kā pirmā iemaksa no saviem līdzekļiem. Samazinājumu iespējams saņemt par katru bērnu. Tādā veidā palielinās to ģimeņu skaits, kas vispār var kvalificēties mājokļa kredītam nepieciešamajiem kritērijiem. Tieši lielā pirmā iemaksā ir viens no būtiskiem šķēršļiem. Programma ALTUM jau guvusi plašu atsaucību, ar šo programmu sadarbojas daudzas komercbankas.

Ja šāds piedāvājums nešķiet vilinošs, tad ir arī nebanku aizdevēji, kuriem ir tas pats aizdevums kā bankas pakalpojums — mājokļa iegādei, bet var būt iespēja saņemt elastīgākus nosacījumus un prasības pret kredītņēmēju, jo zināms, ka tradicionālās bankas šajā ziņā uzliek ļoti augstu latiņu.

Galvenais ir atrast tādu aizdevuma pakalpojumu, kas atbilst reālajām finansiālājām iespējām.

Un mērķēt uz tāda mājokļa iegādi, ko var arī uzturēt. Nav prātīgi kredītā iegādāties īpašumu, kam būs tik augtas uzturēšanas izmaksas, ko pat nevar atļauties. Tāpēc populārākās izvēles ir divistabu vai trīsistabu dzīvoklis, kā arī neliela māja. Tā ir optimālākā dzīves platība ģimenei ar diviem vai trijiem bērniem, kas arī visbiežāk sastopamais ģimenes modelis.

Jaunai ģimenei brīdis, kad ir iegūts savs mājoklis, ir ļoti būtisks, jo tas ir nopietns un atbildīgs solis patstāvīgā dzīvē.

Related Posts