bērna-vešana-pie-zobārsta

Zobārstniecība bērniem – vai tiešām neiespējamā misija?

Kad runājam par zobu kopšanu bērniem, vecākiem bieži vien mati slienas stāvus. Tas nebūt nav vienkārši. Noteikti ne tā, kā rāda reklāmās – smaidīgs mazulis un apmierināta mamma… Patiesība var būt diezgan drūma.

Kad iepazīstināt bērnu ar zobu dakteri?

Pirmo reizi bērnu pie zobārsta ieteicams vest aptuveni sešu mēnešu vecumā jeb brīdī, kad izšķīlies pirmais zobs. Bērna pirmā vizīte pie zobārsta vairāk ir domāta vecākiem, jo zobārsts izstāstīs, kā kopt zīdaiņa zobus, kā arī ar vecākiem pārrunās jautājumus par zīdaiņa uztura ietekmi uz zobu un mutes dobuma veselību.

Ir ļoti svarīgi bērnu vest uz pirmo apskati pie zobārsta, lai sadraudzētos ar speciālistu, nevis sniegtu akūtu palīdzību sāpošam zobam. Pirmajai vizītei ir jābūt aizraujošai un jautrai. Vecākiem ir jāpaskaidro bērnam, kas tieši notiks zobārsta kabinetā. Ja vecākiem pašiem ir bailes no zobārsta, nevajag šīs nepatīkamās sajūtas nodot bērnam. Vecāku atbalsts pirmajās vizītēs sniegs bērnam pozitīvu pieredzi arī turpmākajās vizītēs.

Zobārstniecības iestādes, kas specializējas darbam ar bērniem

Svarīgi ir atrast tādu ārstu, kuram jūs pavisam noteikti uzticaties. Pirmā vizīte ir noteicošā visam bērna mūžam – vai būs bail no zobārsta vai vizītes būs tīkamas un tiks apmeklētas bez brēkas. Vecākiem ir rūpīgi jāsagatavojas vizītei pie zobārsta atrodot piemērotu iestādi un speciālistu. Vēlams paklausīties citu vecāku pieredzes stāstos. Pierakstu veikt savlaicīgi, ņemot vērā, ka pie labiem speciālistiem mēdz būt garākas rindas.

Rīgā ir ļoti daudz labu zobārstniecību. Kā vienu no tām minēšu Apines zobārstniecību Rīgā, kurā darbojas pieredzējuši ārsti, kuri tiks galā ar dažādām situācijām.

Sagatavot vizītei bērnu

izglītot-bērnu-par-zobiemVecākiem vajadzētu vizītei sagatavot arī pašu mazo pacientu. Viņam vajadzētu pastāstīt, kas tiks darīts pie ārsta. Ja iespējams, bērnam var parādīt kādu izglītojošu multiplikācijas filmiņu un citus materiālus par zobiņu kopšanu. Liela kļūda ir solīt bērnam, ka “Tev neko nedarīs”, “Tev nekas nesāpēs”, un dot citus tamlīdzīgus solījumus. Ieguldiet nedaudz darba, lai vizīte izvērstos patīkamā notikumā nevis asaru plūdos bērnam un jums pašiem.

Related Posts