iekurts-kamīns

Drīz vakaros kursim kamīnu un baudīsim rudeni

Dzestrie rīti un vakari, kā arī tumsa, kas nemanot ir piezagusies, liek domāt, ka rudens ir tepat aiz stūra. Un jau sākam ilgoties pēc liela pleda, tējas krūzes un atpūtas pie kamīna, kurš silda. Lai šādi patīkami mirkļi būtu tie, ar kuru palīdzību izgaiņāt rudenīgās skumjas, ir laikus jāpadomā mājā par omulīgu vidi, kā arī dažādiem praktiskiem jautājumiem, kas saistīti ar apkuri.

 

  • Cik efektīva ir mājas apkures sistēma?

 

Saprotot, ka apkures sezona teju teju sāksies, neizbēgami ir jādomā par šo jautājumu arī plašāk, izvērtējot sava mājokļa apkures situāciju kopumā. Kāds apkures veids ir izvēlēts? Cik tas ir efektīvs, vai atbilst iemītnieku vajadzībām un dzīvesveidam? Tas viss ir ļoti būtiski tāpēc, ka mājai ir jābūt komfortablai, tai jābūt atpūtas un atbalsta vietai, nevis slogam. Un tā tas diemžēl var notikt, ja mājā ir neatbilstoši izvēlēta apkures sistēma. Tā kā Latvijā apkures laiks ir diezgan ilgs, tad tās tomēr ir neērtības daudzu mēnešu garumā. Tāpēc pēc iespējas ātrāk ir jāizvērtē, vai mājā ir ierīkots visatbilstošākais apkures veids. Ja tā nav, tad visprātīgāk ir to pēc iespējas ātri labot, tādejādi uzlabojot savu ikdienas dzīves kvalitāti.

 

  • Vai kurināmais jau sagādāts?

 

sakrāmēta-malkaNeskatoties uz to, kāds ir apkures veids, tomēr gandrīz ikvienam jādomā par kurināmā sagādi. Vienīgi gāzes un siltumsūkņa gadījumā tas atkrīt. Tomēr vairums izvēlas kādus cietā kurināma katlus, vai arī mājās joprojām ir vecā malkas apkures sistēma. Un tādos gadījumos ir apkures sezonai jāsagādā pietiekami daudz kurināma materiāla. Jo laicīgāk to dara, jo izdevīgāk tas būs. Pirkt pēdējā brīdī un nelielām porcijām vienmēr izmaksās dārgāk. Ja ir savs mežs, tad malkas sagāde ir tikai laika un darba jautājums. Tas ir izdevīgi, jo ietaupās līdzekļi un ir iespēja sakopt mežu, izvācot nevajadzīgos kokus un krūmus. Bet tie visi jau ir darbiņi vasarai, kad jāpiepilda šķūnīši un noliktavas, lai rudenī un ziemā atliktu tikai aiziet un paņemt.

Un tagad, augusta beigās, noteikti ir pēdējais brīdis domāt par to, kā jau pavisam drīz sasildīsiet savu mājokli.

 

  • Nedrīkst aizmirst par drošību

 

Apkures sistēmas nevar daboties, ja tām nav pievienos dūmvads, pa kuru izkļūst degšanas galaprodukti. Kamīna gadījumā tas ir noteikti, ja arī pārējā ēkā izmantots cits apkures veids. Dūmvads ir ļoti būtisks elements, kas atbild par ugundrošību ēkā. Tam ir jābūt teicamā stāvoklī un pareizi uzstādītam. Tāpēc to labāk uzticēt profesionāļiem. Un izvēlēties mūsdienīgus, izturīgus un ērtus dūmvada risinājumus.

Viens no šobrīd pieprasītiem un novērtētiem risinājumiem ir nerūsējošā tērauda dūmvadi. Tajos tiek samontētas nerūsējošā tērauda caurules vajadzīgajā konstrukcijā. Tas ir ērti un salīdzinoši viegli. Var izveidot tādus liekumus un slīpumus, kā konkrētajā situācijā ir nepieciešams. Tērauda caurules arī ir ļoti izturīgas, sader ar visām modernajām apkures iekārtām, jo iztur augstu temperatūru, kas ir problēma, ja grib jaunās iekārtas savienot ar veco ķieģeļu dūmvadu. Tas nav iespējams, tāpēc ērtākais risinājums atkal ir tērauda caurules, jo var vecajā skurstenī ielikt tērauda čaulu, kas kalpo kā izturīga odere.

Tāpat jāatceras, ka katru gaudu jāveic esošā dūmvada tīrīšana un pārbaude. Vajadzības gadījumā arī jāveic remontadrbi, lai nodrošinātu, ka dūmvads ir labā tehniskajā stāvoklī un atbilst visiem ugunsdrošības nosacījumiem. Tieši problēmas ar apkures sistēmu un arī pašu iemītnieku nevērība pret šiem jautājumiem ir izplatīts iemesls, kāpēc izceļas ugunsgrēks. Un tas acumirklī var paņemt visu iedzīvi vai pat kādu dzīvību.

Tāpēc šajos jautājumos pārlieku liela piesardzība nemaz nemēdz būt. Labāk visu pārbaudīt, pārliecināties, uzaicināt speciālistus, veikt apkopes.

Related Posts