auto-sports

Biķernieku trase – vieta, kur satiekas “auto sirdis”

Biķernieku trase atrodas Mežciemā, Biķernieku meža ielokā. Par to, ka trase tiek izmantota auto sportam liecina mežā dzirdamā intensīvā motoru rūkoņa. Šeit patiešām satiekas īsteni auto mīļi, kas nebaidās no sliktiem laika apstākļiem un nerauc degunus jūtot svilušu riepu aromātu.

No vēstures

biķernieku-trases-vēstureBiķernieku trasei ir pamatīga vēstures artava.

Trases projektēšana tika uzsākta 1962.gadā. 15 hektārus lielais zemes gabals Biķernieku mežā tika atzīts par gana labu esam priekš šādas trases būvniecības. 1966. gada janvārī tika uzsākta trases būvniecība. Pirmie sarežģījumi radās kartodroma un starta vietas izveidē, jo tur bija purvs un pazemes avoti, tādēļ vietām nācās purvu izrakt līdz pat septiņu metru dziļumam un piebērt to ar vairākiem desmitiem tūkstošu kubikmetru smilšu. Daudzus darbus, ko trases būvniecības laikā nebija iespējams paveikt ar tehnikas palīdzību, paveica paši sportisti ar ģimenēm kā arī daudzi brīvprātīgie.

Visinteresantākais darbs tika sportistiem, kas neskaitāmas reizes izbraukāja trases līkumus, lai saprastu, kādi tie būs reālajā dzīvē. Protams, daudzus līkumus gan nācās pārtaisīt, pat vairākas reizes, lai tie kļūtu izbraucami…

  1. gada 30. jūlijā tika atklāta sporta bāzes pirmā kārta ar sacensībām 3580 metrus garajā moto meistarības aplī. Trasē pirmie izbrauca motocikli. Arī velosipēdistiem nebija liegta pieeja trases iemēģināšanai. Starp citu, arī šodien trasi brīvajos laikos izmanto velosipēdisti saviem treniņiem!
  2. gadā pabeidza trases otro kārtu, kas sevī ietvēra 3662 metrus garo ātruma apli autosportam. 1968. gada 11. augustā atklāja lielo apli.

Rīgas Motormuzejs

rīgas-motormuzejsTur pat blakus trasei varat apmeklēt Rīgas Motormuzeju, kas tikko ticis atjaunots. Tagad muzejā ieviesti inovatīvi jaunumi, interesanti eksponāti, vairāk izklaides iespēju bērniem – interaktīva vide.

Rīgas Motormuzejs piedāvā bērniem apgūt ceļu satiksmes noteikumus un nokārtot velo braucēja vadītāja apliecību – šāda iespēja noteikti ir jāizmanto. Rīgas Motormuzejā tiek piedāvāta gados jaunākajiem muzeja apmeklētājiem piemērota ekskursija par autobūves vēsturi un tās attīstību. Ekskursijas ilgums profesionāla gida pavadībā 60 min.

Tāpat Rīgas Motormuzejs piedāvā pasākumus bērniem, jubilejas ballītēm vai skolēnu ekskursijām. Šī ir lieliska vieta, kuru apmeklēt kopā ar ģimeni.

Drifts un riepu dūmi

Biķernieku trasē katru gadu vairākas reizes notiek drifta pasākumi, kuros gaisā virmo dūmu smaka un pilsētu pāršalc kaucošu riepu (riepas riga) troksnis. Tomēr nevienam tas netraucē, jo šeit ierodas tikai cilvēki, kas mīl driftu. Riepas (riepas riga) šeit “aiziet” uz urrā, tās neviens šeit nežēlo. Savu meistarību trasē parāda labākie drifta meistari. “Riepas riga” – tāds uzraksts uzmālēts uz trases malā meža pusē, nez kāpēc man tas iekrita acīs…

Apmeklējiet kaut reizi Biķernieku trases rīkotos pasākumus, lai pārliecinātos – auto, tā ir burvība!

Related Posts