lauku ceļš

Bedre pie bedres — Latvijas lauku ceļu “romantika”

Vasarā daudzi pilsētnieki ir pārcēlušies uz tālākām un klusākām vietām ārpus pilsētas. Tiek noīrēti kempinga namiņi, apciemoti radinieki tālākos laukos un izplānoti ceļojumi pa neredzētām Latvijas vietām. Tas viss ir ļoti jauki un piemēroti vasarai, jo atpūsties vajag. Atvaļinājums nav domāts tam, lai to pavadītu tikai mājās.

Tomēr došanās uz lauku teritorijām saistās arī ar kādām neērtībām. It īpaši to izjutīs automašīna, jo ne visur ir asfaltēti ceļi labā stāvoklī. Tur, kur tādu nav, jārēķinās ar pamatīgām bedrēm, no kurām īsti nebūs iespējams izvairīties. Nāksies vien pakļaut savu auto šim pārbaudījumam. Un te nu jāpārliecinās, ka katrs auto amortizators ir labā stāvoklī un gatavs šādai slodzei.

Amortizators automašīnām ir tas elements, kas amortizē grambas un nelīdzenumus, pasargājot no bojājumiem un triecieniem automašīnu, kā arī sniedzot pasažieriem komfortu brauciena laikā. Tā kā katrs amortizators nolietojas pakāpeniski, tad tos ik pa laikam jāpārbauda, lai zinātu, ka tie vēl pilda savas funkcijas.

Bedrainie ceļi patiešām var sabojāt noskaņojumu, ja esat devušies brīvdienu izbraucienā. Tāpēc var jau laikus izpētīt, kādi ir ceļi uz izvēlēto vietu. Varbūt uz turieni var aizbraukt pa dažādiem ceļiem. Tas ļaus izvēlēties labāko ceļa posmu.

Arī laika apstākļi šogad nav ceļu stāvoklim labvēlīgi, jo intensīvais lietus izskalo grants ceļus. Un mazajos novados ceļu uzturēšanai nav pieejami tik lieli līdzekļi, kā varētu gribēt, tāpēc nākas samierināties ar tādu situāciju, kāda ir. Labi, ja aizbrauc brīvdienās, tad jau vēl kaut kā var pārdzīvot šādas īslaicīgas neērtības, bet ko lai saka tie, kuri tur dzīvo un ik dienu visu laiku izmanto šādus ceļus? Bail pat domāt, cik bieži jāmaina katrs amortizators un arī citas auto detaļas.

Tomēr kopumā jāsaka, iepriecinošs ir fakts, ka palēnām daudzviet ceļi beidzot tiek atjaunoti. It īpaši vecais un drausmīgajās stāvoklī esošais asfalta segums. Ceļu remonti gan rada neērtības, bet pēc tam būs skaists un moderns ceļš, kas kalpos ilgu laiku. Cerams! Jo arī ceļu remontu kvalitāte ir dienas kārtībā esošs jautājums, kas apspriests ne vienu reizi vien. Ceļu būvniekiem tagad tomēr ir uzlikta lielāka atbildība par to, ko viņi paveic. Nevar taču būt, ka ceļam ir viena vai divu gadu garantija, kā tas ir datoram vai telefonam.

Related Posts