mode

Mode – māksla radīt un nēsāt skaistumu

Kā jūs uzskatāt, vai mode arī ir mākslas paveids?

Protams, ka ir!

Es skatos uz savu kāzu kleitu un iedomājos par to, kādi ir cilvēki, kas rada šos brīnumus. Kāzu kleita ir dzīves svarīgākā kleita ikvienai sievietei. Sieviete to izvēlas tik rūpīgi, apdomājot ļoti daudzus aspektus – izskatu, krāsu, ērtumu. Sieviete savā īpašajā dienā vēlas justies kā balles karaliene un viņa tāda arī ir.

Mode ir kas apbrīnojams. Kleitas, kuras tiek šūtas ar rokām, katra pērlīte piediegta ar īpašu uzmanību. Šis darbs ir jāveic izcili. Protams, ne vienmēr viens un tas pats cilvēks rada apģērba gabalu no skices līdz gatavam produktam. Bet tie, kas to patiešām dara ir izcili mākslinieki.

Mode nav tas pats kas riepu tirdzniecība. Riepu tirdzniecība – tas ir priekš vīriešiem. Līgavainis, kurš strādā riepu tirdzniecībā vai kādā citā vīrišķīgā jomā it nemaz nedomā par to, kas būs mugurā viņa līgavai. Viņš viņu mīlēs tik un tā. Ar šo es nevēlos atdalīt vīriešus no sievietēm sakot, ka mode nav priekš stiprā dzimuma.

Arī vīrieši taču ir mākslinieki, vai ne? Un bieži vien vīriešu mākslas pasaulē ir daudz vairāk kā sieviešu. Jo pasaule taču ir sagriezusies kājām gaisā. Sievietes sastopamas pie riepām un mašīnām, pie šaujamajiem un tankiem, bet vīrieši – staigā šaurās biksēs un pavada stundu pie spoguļa rītos, lai sakārtotu matus.

Kas ir mode pēc jūsu domām?

Es teiktu, ka tā ir māksla kā radīt tā arī nēsāt un parādīt skaistumu. Es neuzskatu, ka mode ir tie aplamie apģērba gabali, kuri maksā tūkstošus, bet nav mugurā velkami. Mode ir kas patiešām skaists, dizainiski glīti apģērbi, kurus redzot gribas atvērt naudas maku un pirkt, pirkt un atkal pirkt.

Atkal gribu atgriezties pie kāzu kleitām. Es īpaši mīlu kāzu kleitas, kurās ir daudz mežģīnes. Mežģīnes ir kā briljanti sievietei. Tās izceļ sievišķību, seksualitāti. Tāpat kā mežģīņu apakšveļa – iekārdina vīrieti, liek viņam gribēt šo sievieti.

Modei ir jāmāk ietērpt ne tikai līgava, bet jebkurš cilvēks tādā apģērba kārtā, kas liek pārējiem atskatīties. Apakšveļa, kleitas, smalkas zīda blūzes – tā ir māksla un dizains kopā ņemti.

Kas nav mazsvarīgi – kā apģērbs tiek nests un parādīts. Var uzvilkt pašu skaistāko kleitu sievietei, kas iet sakumpusi, ar kedām kājās un kleita pēkšņi pazaudēs savu maģiskumu, savu skaistumu. Un tai pat laikā var uzvilkt garkājainai būtnei smalkas augstpapēžu kurpes, kas pagarina kājas un uzvilkt mugurā īsu maisa auduma kleitu bez akcentiem – nesta uz skaista auguma, taisnu muguru, koptiem matiem tā izskatīsies pēc dizainera kleitas.

Mums katram ir iespēja parādīt sevi kā mākslas darbu. Mums katram ir iespēja nest sevi sabiedrībā un parādīt kā gleznu, kurai ir skaistākā puse. Tad nu darīsim to. Mugurā mēs varam uzvilkt jeb kādu apģērbu – smaids sejā, mirdzošas acis un pašpārliecinātība palīdzēs to nest kā modelim uz mēles.

 

Related Posts