moto

Vasarai piestāv motocikls

Pavasari un vasaru ar lielu nepacietību ir gaidījuši visi motociklu cienītāji, jo šis ir pats labākais laiks, lai tā pa īstam izbaudītu visas tās emocijas, ko sniedz brauciens ar motociklu. Tā ir brīvības un laimes sajūta, tas ir piedzīvojums un kontrole pār situāciju. Ar motociklu var nokļūt tādās vietās, kur ar auto varētu būt pagrūti, tāpēc motocikls ir lielisks vasaras izbraucieniem, kuru laikā apskatīt kaut ko jaunu, iepazīt neredzētas vietas.

Motocikls ir arī mana aizraušanās. Jau vairākus gadus siltajā sezonā vairāk pārvietojos ar motociklu, nevis automašīnu. Pavasarī piedalos motociklu sezonas atklāšanas pasākumā. Pēc tam vasarā ir vēl daži motociklistu pasākumi, kurus nelaižu garām, jo tur satieku savus domubiedrus. Vairākas dienas pavadām kāda skaistā Latvijas vietā — kempingā, viesu namā vai jūras krastā.

Arī meitenēm patīk mana aizraušanās ar motociklu, jo varu viņas izvizināt. Tas laikam, viņuprāt, ir savā ziņā romantiski, jo motocikls vienmēr man ir palīdzējis iepazīties ar meitenēm. Man nav pastāvīgas draudzenes, tāpēc izbaudu iespēju brīvi iepazīties, doties uz randiņiem, vienkārši būs skaistu un jauku meiteņu sabiedrībā.

 

  • Mocim jābūt drošam

 

moto2Lai gan braukšana ar motociklu sniedz lieliskas sajūtas, tomēr tas ir arī ļoti bīstams pārvietošanās veids. Zinām, ka motocikli ļoti bieži ir iesaistīti ceļu satiksmes negadījumos. Manuprāt, tam ir divi galvenie iemesli, kāpēc tā notiek. Un pirmais ir tas, ka motocikli nav pietiekami labā tehniskajā stāvoklī. Motocikls ir tāds pats transporta līdzeklis, kā automašīna, tāpēc vidu laiku jāseko tā stāvoklim, jāveic pārbaudes, laikus jāremontē un jāseko, lai moto riepas atbilstu sezonas un likumdošanas prasībām. Moto riepas jāizvēlas atbilstoši tam, kādas ir nepieciešamas konkrētajam motocikla modelim, kā arī paredzētajiem braukšanas apstākļiem. Moto riepas ir viens no galvenajiem elementiem, kas nosaka to, cik drošs mocis būs uz ceļa.  

 

  • Motociklisti un satiksmes noteikumi

 

Uz motobraucējiem attiecas visi tie paši ceļu satiksmes noteikumi, kas uz citiem transporta līdzekļiem. Tomēr šeit arī sastopams otrais iemesls, kāpēc motocikli bieži iesaistīti negadījumos, — moču stūrētāji bieži vien ir pārgalvīgi, pārsniedz ātrumu un izpilda bīstamus manevrus uz ceļa.

Un rezultāts ir tiešām nepatīkams ne tikai pašam motocikla vadītājam, bet arī citiem satiksmes dalībniekiem, jo lielākoties jau notiek sadursme ar kādu automašīnu. Un negadījumi pašiem motociklistiem bieži vien ir letāli. Tāpēc katram atbildīgam motobraucējam jāpārliecinās, ka viņš ievēro piesardzību un visus ceļu satiksmes noteikumus.

Un katram motobraucējam pašam jāizvērtē ar kādu ātrumu pa kādu ceļa segumu viņš pārvietojas. Bedre automašīnai un motociklam var būt pavisam divas atšķirīgas lietas. Nelīdzens un bedrains ceļš, smiltis vai kādi citi svešķermeņi uz ceļa, kad tie nonāk saskarē ar motocikla riepām, var izraisīt nopietnu kritienu, kas apdraud pašu motociklistu un arī citus satiksmes dalībniekus.

 

  • Skaties divreiz

 

Drošība uz ceļa motosezonā atkarīga arī no autovadītāju vērības, jo, jau kādu laiku mums māca sociālā kampaņa Skaties divreiz! Motocikls te ir, te nav.

Mainot braukšanas virzienu vai veicot citus manevrus, spogulī jāpaskatās divreiz, jo pa to īso brīdi motocikls jau var atrasties sānos, lai gan pirms tam to vispār nevarēja redzēt.

Lai vasara uz motocikla būtu bezrūpīga un patiešām skaista, ir laikus jāparūpējas par moča tehnisko stāvokli, jāatkārto satiksmes noteikumi un pārgalvība jāatstāj citai reizei, jo ceļš nav īstā vieta, kur sevi pierādīt.

Related Posts