zaļa teja

Zāļu tēju maģija

Agrāk, kad mūsu vecmāmiņas rosījās dārzā nevis strādāja augsti atalgotu darbu, tad viņas zināja visas zālīšu maģijas. Atceros, kad biju maza, ar lielu interesi šķirstīju lielu zāļu grāmatu, kas atradās vectēva grāmatu plauktā. Tur bija aprakstītas teju visas Latvijā sastopamās zālītes, kuras ievācamas tējām. Tāpat bija atrodami apraksti par to, kad tās jāvāc un kuras auga daļas izmantojamas tējām. Atceros, ka allaž biju pārsteigta, ka daži augi, kas esot indīgi, pareizi ievākti un izkaltēti var dot milzīgu labumu veselībai!

Mūsu laikos zāļu tējas tāpat iegādājamas veikalos. Tās pareizi apstrādātas, ievēroti visi priekšnoteikumi, lai zālīte būtu noderīga veselībai. Tomēr tējas maksā samērā lielu naudu. Protams, labāk iegādāties jau gatavu tēju veikalu nekā mocīties un ievākt pašam – mazums neizdodas un labuma nekāda? Latvijā ir vairāki zināmi tēju izplatītāji, kuru produkcija sastopama gan veikalos, gan aptiekās – tātad produkcija ir gana laba! Daktera Pakalna tējas, Rūķīšu tējas – iecienītākās Latvijā. Aptiekās sastopama arī Nateja – nav Latvijas ražojums, lētāka, zālītes nav ievāktas pie mums.

Zāļu tējas patiešām ir brīnumlīdzeklis pie dažādām saslimšanām un ne tikai. Dzerot pareizās tējas ir iespējams tikt pie labas imūnsistēmas, pie veseliem zobiem (zobu implanti vairs nebūtu vajadzīgi, zobu implantēšana ir krietni dārgāks un laikietilpīgāks process kā tēju vākšana). Tāpat zāļu tējas var palīdzēt pareizai grūtniecības norisei, sagatavot dzemdību ceļus dzemdībām un palīdzēt jaunajai māmiņai ar pieniņa ražošanu.

Tomēr jāatgādina, ka zāļu tējas ir diezgan tuvu pielīdzināmas rūpnieciski ražotām zālēm. Arī tējas nedrīkst lietot neierobežotos daudzumos un uz savu galvu. Pirms lietojiet zāļu tējas, konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Īpaši jāuzmanās ar tējām grūtniecības laikā. Ieteicams dzert aveņu lapu tēju, bet ne agrāk kā sākot ar 34.grūtniecības nedēļu.

Lai nomierinātos var dzert speciālās tējas, kas nomierina. Tāpat aptiekās atrodamas tējas notievēšanai. Katrā mājā jābūt kumelīšu tējai, jo tā ir universāla. Ar kumelīšu tējiņu var mazināt iekaisumu, regulēt vēdera darbību.

Tējas ir un būs mūsu vietējais brīnumlīdzeklis. Pirms jeb kuras tējas lietošanas iepazīstieties ar informāciju un lietošanas instrukciju.

Related Posts