uzticams-soferis-sieviete

Sieviete pie stūres – bieds sabiedrībai?

 

Bāra krēsli, uz kuriem sēž bargi vīri un dzer alu ir viena no vietām, kurās parasti tiek apspriesta sieviešu braukšanas prasme. Vīrieši ir tie, kas prot braukt – tikai un vienīgi vīrieši. Bet vai tiešām ir TIK traki kā runā? Vai sieviete pie stūres ir bieds sabiedrībai un drauds citiem ceļu satiksmes dalībniekiem?

Pēcsvētku dienās visi vīrieši blakus sēdētāju vietās

Īsta mīlestība esot tad, kad sieviete nokārto tiesības tāpēc, lai varētu vest mājās savu iedzērušo vīru. Un, ticiet vai ne, ļoti daudzi vīrieši tieši tāpēc arī vēlas, lai sievas tiek pie tik svarīgās kartiņas ar kuru rotāt savu maku – autovadītāja apliecības. Kuram īstenam vīram tad negribas pazvilnēt bāra krēslos ar draugiem un nedomāt par to, ka tūlīt jāstūrē mašīna… Kuram tad negribas tā kārtīgi nosvinēt Jāņus, lai nav jādomā, cikos otrā dienā varēs braukt…

Tad nu šeit lieti noder sievietes, kuras alkoholu nelieto nemaz vai lieto krietni mazāk kā vīrieši. Un viņas vienmēr būs gatavas atbraukt pakaļ un aizvest savu mīļoto. Tādos brīžos vīrieši neko neiebilst pret sievietes braukšanas prasmēm un spējām.

Brauc kā aita

Auto sēdekļi nav nekādi bāra krēsli, kuros var atslābt un krāsot lūpas. Automašīnas vadīšana prasa lielu koncentrēšanos un uzmanību. Atklāti sakot, sievietēm uzmanības bieži vien gaužām pietrūkst. Viņas izdara neapzinātus manevrus, neievēro bīstamas situācijas, nespēj paredzēt. Un kad satiekas divas neuzmanīgas dāmas uz ceļa – avārija garantēta. Tad vīri, kas stūrē savus spēkratus ar rūdījumu un pieredzi, garām braucot vien nosaka – AITA…

Auto sēdeklī nevis bāra krēslā

Tomēr jāuzslavē tās dāmas, kuras ir nokārtojušas autovadītāja apliecību. Tomēr tas nav vis tik vienkārši. Ir kārtīgi jāiemācās ceļu satiksmes noteikumi, teicami jāiemācās izbraukt visas figūras mācību laukumā un jāpārzina ceļu satiksme tik labā līmenī, lai instruktors palaistu uz eksāmenu. Jo arī instruktoriem ir svarīga viņu reputācija un labie reitingi, kas tiek uzskaitīti pēc katra nokārtotā un nenokārotā valsts eksāmena!

Teicami, ka sieviete pati nolemj sēsties pie auto stūres. Nevis, lai glābtu savu vīru no bāra krēslu ielenkuma un mūžīgajām pasēdēšanām ar draugiem, bet gan tāpēc, ka auto vadīšana nozīmē neatkarību. Vēlies uz veikalu – sēdies un brauc, liec mierā vīru, kuram jau nu vismazāk gribas savās brīvdienās dirnēt pie pielaikošanas kabīnēm.

Ja mājās ir mazs bērns, bet auto un iespējas braukt patstāvīgi neiztikt. Ne jau vienmēr bērnu visur var aizvest pie rociņas vai ar sabiedrisko transportu. Ērtāk un drošāk būs iesēsties savā auto un doties turp, kur nepieciešams.

drosa-brauksana-ar-auto

Ne visas sievietes ir norakstāmas

Vienmēr gribas paslavēt sievietes, kuras brauc ne grama sliktāk kā pieredzes bagāti šoferi – vīrieši. Tās ir dāmas, kuras jau no dzimšanas vienkārši jūt mašīnu, nerausta to, laicīgi pārslēdz ātrumus un saprot, ko dara. Viņas nebīstas no ātruma un nekad nebrauc lēnāk kā ceļazīmēs noteikts. Mēs taču zinām, kā šādi šoferi kaitina… Plūsmā taču ir jāiekļaujas, to māca arī autoskolā.

Jā, sievietes mēdz būt nepiesardzīgas. Bet vai tad arī vīrieši tādi nav? Dažkārt kaitinošā sieva blakus, kas komandē savu vīru, izglābj daudzas avārijas situācijas ar to, ka paredz bīstamību vai pievērš vīra uzmanību tam, ko viņš vēl nav pamanījis.

Paldies jums, dāmas! Jūsu dēļ vīriešiem jābrauc uzmanīgāk. Mazums, uzskriesiet virsū.

Related Posts