audi

Mans auto, mana izvēle

Pavērojot pa ielām braucošos auto šķiet, ka cilvēkiem gaume daudz maz ir līdzīga. Pārsvarā redz populārāko marku automašīnas, tādas kā Mercedes, Audi un BMW. Protams, katra automašīna ietilpst citā cenu kategorijā. Audi var būt pavecs un lēts, tai pat laikā cits Audi – 2016.gada un ļoti dārgs, ar pilnāko komplektāciju.

Pēc kādiem kritērijiem cilvēki izvēlas auto?

Kritēriju, pēc kādiem izvēlēties auto, ir ļoti daudz. Protams, ka katrs izvērtē savas prioritātes.

  •    Cena
  •    Izlaiduma gads
  •    Uzturēšanas izmaksas
  •    Nodokļu apmērs gadā
  •    Reģistrācijas izmaksas
  •    Komplektācija un citi kritēriji

Pērkot auto jāņem vērā tā uzturēšanas izmaksas. Ar auto iegādi viss vien nebeidzas. Jāpērk riepas (izvēlieties riepu bāzi), jāmaina eļļa, galu galā – jālej degviela. Un, ja iegādāsieties jaunu, dārgu auto, tam noteikti nederēs lētākās riepas un švakākā degviela.

Pirmais auto – kā eksperiments

autoTiklīdz jaunais šoferis ir ticis pie tiesībām, rodas vēlme pēc iespējas ātrāk arī iegādāties auto! Pat ja ir līdzekļi, labāk nevajadzētu uzreiz izvēlēties dārgu mašīnu. Kaut vai tikai tāpēc, ka pirmais auto ir kā eksperiments. Auto vadīšana “pa īstam” sākas tikai tad, kad šoferis sāk braukt viens pats, bez instruktora blakus.

Neliegsimies, kurš jaunais šoferis māk braukt tik labi, lai uzreiz mestos satiksmē drošu sirdi? Prasme nāk ar laiku, ar pieredzi, ar dažādu situāciju piedzīvošanu. Noteikti gadīsies kādreiz auto apskrāpēt, apbružāt, nolauzt kādu detaļu… Un šādā gadījumā lētāk būs salabot kādu vienkāršāku auto, nevis tādu, kas tikko no salona.

Kāpēc rodas “auto kari”

Allaž BMW pret Audi. Kurš kuru? Pilns Facebook ar jokiem, kuri mēģina aizskart otras markas auto īpašniekus. Bet kāpēc tā? Vai tie ir muļķīgi stereotipi?

Ja cilvēks ir iegādājies Audi, pajautājiet viņam, kādēļ. Kādi ir bijuši viņa kritēriji? Vai tikai zīmols, tā prestižs? Kāpēc daudzi citi labprāt izvēlas ne tik populāras markas auto – Opel, Mazda?

Katrs dzīvē ir saskāries ar dažādu marku automašīnām. Laika gaitā rodas priekšstats par katru auto. Un, lūk, tā arī tiek ietekmēta šoferu izvēle. Kam gadījies “nesadraudzēties” ar Audi bet lieliski tikt galā ar Opel, tas teiks, ka Audi nav to vērts.

Kopsaucējs – cik cilvēku, tik viedokļu. Nav vērts strīdēties par to, kurš auto modelis un marka labāks!

Braukšanas kvalitāte un drošība

Auto vadīšana ir jāizbauda. Protams, kādam auto ir tikai pārvietošanās līdzeklis no punkta A līdz punktam B. Bet patiesiem auto mīļiem gribas izbaudīt ik mirkli savā automašīnā. Ērti sēdekļi, kondicionieris, ekstras, kas atvieglo auto vadīšanu… Tas viss ir dārgi, tomēr šoferi novērtē to, cik tas ir svarīgi braukšanas kvalitātei. Un, viennozīmīgi, drošībai. Jaunie auto ir krietni drošāki kā vecie, tas ir fakts.

Related Posts