Braukšana

Kino braukšanas prasmes – nekad nemēģiniet ko tādu mājās

Riepas kauc. Ātrums ir milzīgs, bet manevrēšanas spējas šoferim ne par gramu nav samazinājušās. Pie tam, viņš izvelk ieroci, izkaras pa auto logu un apšauda visus savus kaitniekus. Viņam ir talants – stūres rats netiek pagriezts ne par milimetru nepareizā virzienā. Toties, kad uz ielas parādās šķērslis, viņš atrod, kur uzbraukt, lai veiktu gadsimta lēcienu un piezemētos bez nevienas traumas.

Jūs domājat, no kādas filmas ir šie kadri? Nemēģiniet minēt, neviena konkrēta filma manā prātā nebija. Jo šādi kadri ir pārsvarā visās asa sižeta filmās. Kā tad kino varētu iztikt bez “pakaļdzīšanās”.

Jo tālāk, jo trakāk

Protams, ar žiguli krievu filmās kādreiz nevarēja veikt nāvīgus trikus. Bet skatīties vienalga bija gaužām interesanti! Toties tad visi triki tiki patiešām izpildīti un mašīnas tika sasistas pa īstam. Tāpat arī aktieri mēdza savainoties un tad par to neiesūdzēja nevienu tiesā.

Pasaulē valda marasms, arī ja runa ir par kino. Noskatieties “Ātrs un bez žēlastības” un pastāstiet, ko no visa redzētā ir reāli izpildīt dzīvē? Riepas viņu auto laikam ir no metāla vai no kāda sensacionāla materiāla, kas nekad neplīst un nav ne sadurams, ne sašaujams. Pašas mašīnas ir nenokaujamas un TIK ātras, ka varētu apsteigt ātrgaitas vilcienu vai lidmašīnu.

Skatītājiem jau sen ir zudis ticamības moments. Varbūt tāpēc liela daļa skatītāju jau sen atmetuši visas cerības un labu kino un atsākuši skatīties vecās filmas?

Neatkārtot mājās filmās redzēto

Tas, ko rāda filmās, bija atkārtojams tikai tad, kad mēs vēl bijām bērni. Tad pēc filmas noskatīšanās gājām laukā un ar rīksti cirtām nezāles iztēlodamies kā nogalinām pūķi. Tagad… Vai ņemsim no garāžas tēva mašīnu un svilināsim tai riepas? Vai pakaisīsim naglas uz ielas un dursim riepas citiem? Vai, vēl trakāk, kāpsim savā auto un mēģināsim pārlēkt kādam grāvim, jo cik gan grūti tas varētu būt?

Piekodiniet visiem, kam ar prātiņu švakāk, ka filmās redzētais nav ne atkārtojams ne izpildāms. Filma ir ilūzija. Daļa šoferu, kas māk filmā vadīt auto “bez roku palīdzības” dzīvē pārvietojas ar taksi, jo viņiem nekad nav bijušas autovadītāja licences.

Kino rada bravūrību

šoferisAizraušanās ar attiecīgām filma izraisa pamatīgu bravūrību. Un tas, diemžēl, noved pie nopietnām avārijām, par kurām pēc tam skumju pilni lasām Delfos. Jo lielai daļai jauno šoferu nepietiek prāta, gribas dzīties, skrieties… Lūdzu, dariet to. Biķernieku trasē, slēgtā teritorijā, kur apkārt neskraida bērni un netiek radīti draudi apkārtējiem cilvēkiem. Pērciet riepas internetā un sviliniet uz nebēdu, tikai netraucējiet līdzcilvēkiem.

Vai kino tiks ierobežots?

Specefekti – tas ir forši. Bet vai nevajadzētu nedaudz ierobežot to, kas tiek rādīts? Uz šo jautājumu konkrētas atbildes nav. Tomēr, mēs paši esam pieauguši cilvēki un varam izvēlēties, ko skatīties. Vai izglītojošu, patīkamu kino vai tomēr degradējošu un draudus radošu.

Palasiet kādreiz kino kritiķu teikto un pamēģiniet noskatīties kādu patiešām labu filmu.

Related Posts