ilgi-kalpo-baterija-litija-jona

Kā paildzināt akumulatora mūžu?

Katrs autovadītājs būs kādreiz piedzīvojos situāciju, kad niķojas auto akumulators. Tā bieži var gadīties ziemā, kad aukstā laikā no rīta to ir grūti iedarbināt. Vai, braukājot pa pilsētu tikai īsus ceļa posmus, akumulators sāk nogurt. Skaidrs, ka akumulatori nolietojas paši no sevi. Arī pie vislabākajiem apstākļiem akumulatori ik pa laikam ir jānomaina, lai varētu nodrošināt automašīnai labu darbību.

Dažāda veida akumuatori par labām cenā pieejami šeit: https://www.trodo.lv/akumulatori

 

Tomēr aktuāls ir arī jautājums, kā jau esošo akumulatoru uzturēt pie labākas kārtības, apzināti nesaīsinot tā kalpošanas mūžu?

 

Var pacensties izmainīt vismaz dažus savus paradumus, kas noteikti nāks akumulatoram par labu.

 

 

  • Intensīvi nedarbināt strāvas patērētājus

 

Vai visas elektroierīces, ko darbināt automašīnā, tajā brīdī tiešām ir nepieciešamas? Tas akumulatora darbībai nemaz nenāk par labu, it īpaši, ja brauc nelielā ātrumā vai vispār automašīnas motors nedarbojas. Kondicionieris, radio, logu tīrītāji, apsilde un citas iekārtas, darbojoties pilnā jaudā, pamatīgi iztukšo akumulatoru. Bet nelielā ātrumā un īsos ceļa posmos tas taču pats neatjauno savas enerģijas rezerves. Tad sanāk, ka akumulators tiek tikai tukšots.

 

Būs taču gadījies atstāt ieslēgtas auto gaismas, bet pēc dažām stundām, kad attopaties, auto vairs nevar iedarbināt.

 

 

  • Regulāri izbraukt arī garākus ceļa posmus

 

Ja ikdienas vajadzības liek braukāt tikai dažu kilometru rādiusā, tad ziniet, ka arī tad akumulators tikai tiek tērēts, bet nespēj uzlādēties. Tāpēc vajadzētu padomāt, kā vismaz reizi dažās nedēļās sagādāt akumulatoram to prieku, nobraucot arī kādu garāku ceļa posmu. Tad ģenerators varēs akumulatoru uzlādēt, tas atkal labāk darbosies.

 

 

  • Ik pa laikam uzlādēt akumulatoru

 

Bet, neskatoties uz to, ka akumulators arī tiek uzlādēts garākos ceļa posmos, tomēr vienalga ir ieteicams vismaz reizi gadā to papildus uzlādēt. Eksperti iesaka to darīt pirms ziemas, lai aukstajā laikā būtu mazāk problēmu.

 

Akumulators nedarbosies mūžīgi, labākajā gadījumā pāris gadus. Bet var tikt nolietots arī pavisam ātri, ja neievēro šos jau minētos faktorus un vēl citus, kas ietekmē akumulatora kalpošanas ilgumu. Jo vairāk pa to piedomā, jo vairāk var attālināt to brīdi, kad nāksies atvērt maku, lai iegādātos jaunu akumulatoru, kas nebūt nemaksā tik maz, lai tā ar vieglu roku katru gadu pirktu jaunu.

Related Posts