neirologs

Neirologs — ārsts, par kuru bieži piemirst

Dažādu simptomu un saslimšanu gadījumā ir skaidrs, pie kādiem ārstiem jāvēršas. Arī apzināmies, ka vilcināšanās var radīt nepatīkamas sekas. Tomēr ir daudz tādu simptomu, pie kuriem pierodam un tos neuzskatām par nozīmīgiem. Un tie visbiežāk ir simptomi, kas nav ar tūlītējām asām un akūtām sāpēm, tie var salīdzinoši vieglā formā norisināties fonā.

Tie gan ietekmē dzīvesveidu un tā kvalitāti, tomēr laika un naudas trūkums liek tos uzskatīt par mazsvarīgiem. Viena no jomām, kas strādā ar šādām saslimšanām, ir neiroloģija un attiecīgi neirologz`s.

Tas saslimšanu un simptomu lauks, ko pārzina neirologs, ir tāds, ko pacienti var ciest un pat nepamanīt ilgāku laiku. Tomēr novēlota vēršanās pie speciālista var stāvokli pasliktināt un padarīt grūtāk ārstējamu. Un nav arī retums, kad pacients nemaz nepazinās, ka ir kādi aizdomīgi simptomi, kas liecina, ka jāapmeklē neirologs.

  • Galvassāpes un migrēna

Visticamāk, ka ar galvassāpēm ir saskāries katrs cilvēks. Ja tas notiek dažreiz un konkrētu nepatīkamu un intensīvu apstākļu dēļ, tad tas nav nekas traks. Vajadzības gadījumā var iedzert tableti vai iziet svaigā gaisā, tad galvassāpēs parasti atkāpjas.

Tomēr gana daudziem cilvēkiem galvassāpes ir ikdiena un pat ļoti traucējošs faktors. Pat tāda saslimšana kā migrēna ir sastopama arvien biežāk.

Cēloņi galvassāpēm var būt ārēju apstākļu radīti, kur kairinātājus ir iespējams pašam novērst. Tomēr to pats tā īsti nevar zināt, jo var būt arī daudzi citi cēloņi galvassāpēm un migrēnai, bet to var diagnosticēt tikai speciālists, šajā gadījumā to var izdarīt neirologs.

Regulāras galvassāpes ir bīstams simptoms, ko nevajadzētu ignorēt, bet gan meklēt cēloņus, reaģēt uz šo problēmu, mēģinot mainīt dzīvesveidu, mazināt kairinājumu, kas var radīt šādu situāciju. Un, ja risinājums nav atrodams un jūtams ikdienas soļos, tad noteikti vērsties pie neirologa, lai meklētu šai problēmai cēloņus dziļāk.

  • Miega traucējumi

Tāds simptoms kā miega traucējumi vispār ir diezgan grūti identificējams, jo ikviens, kurš dzīvo aktīvu un noslogotu dzīvi, savu ikdienu lielākā vai mazākā mērā īsteno uz miega rēķina. Par miegu un tā trūkumu daudz varētu pastāstīt jaunie vecāki, studenti, cilvēki spēka gados, kuru ikdiena ir viens liels multitāskings. Miegs šķiet tāds statisks dzīves faktors, kuru var pielāgot savām vajadzībām. Bet tas var būt diezgan bīsami. Un ir gadījumi, kad miega traucējumi un stāvoklis, kad vairs nespēj kvalitatīvi izgulēties, var būt bīstams un radies no nopietnākiem veselības traucējumiem.

 

Miega traucējumi var nopietni ietekmēt kopējo veselības stāvokli, imunitāti, darbaspējas. Nespēja aizmigt, bieža pamošanās, sajūta, ka neesi izgulējies un vēl citi simptomi var būt signāls, ka ir miega traucējumi, ko nierologs var gan diagnosticēt, gan palīdzēt atrsināt šo problēmu.

  • Satraukums, nomākts garastāvoklis, atmiņas traucējumi

Domāju, ka lielākā daļa cilvēku šādus simptomus neuzskatītu par saslimšanu, bet gan normālu dzīves sastāvdaļu ikvienam cilvēkam. Katram var gadīties nomākts periods, būt satraukums, bet parasti tie ir pārejoši stāvokļi, ko rada kāds saspringtāks periods vai konkrēts bēdīgs un satraucošs notikums, ko vienkārši ir jāpārdzīvo. Bet ja kāds vai pat vairāki no šiem stāvokļiem ir nepārtraukti un arī traucējoši, tad var būt pamatotas bažas, ka tos veicina kādi procesi nervu sistēmā, jo tas ir pilnībā iespējams. Tāpēc nierologs var izvērtēt situāciju, iztaujājot un izmeklējot pacientu.

 

Šīs pieminētās ir tikai dažas situācijas no tā problēmloka, kas skar neiroloģiju, bet ikdienā tiek atstātas otrajā plānā, pat ignorētas, jo nešķiet svarīgas un aizdomīgas. Tā nav lauzta roka vai sāpošs vēders, kas liek saprast, ka tiešām ir runa par slimību.

Kādās situācijās var palīdzēt neirologs: https://www.vca.lv/arstnieciba/neirologs.html

Related Posts