sadzīve

Hipotekārais kredīts mājokļa remontam

Komfortabla un plaša mājvieta ir viens no galvenajiem nosacījumiem, lai mēs varētu pēc darba atpūsties, relaksēties un arī uzturēt veselīgu mikroklimatu mājās. Mūsu mājoklim iztrūka abu šo faktoru – gan komforta, gan plašuma.

Tāpēc situāciju labojām, veicot mājās lielus remontdarbus. Un to paveikt palīdzēja hipotekārais kredīts, jo pašiem nebija nepieciešamās naudas summas.

Bet negribējām remontu vilkt garumā un izpostīt māju uz vairākiem gadiem. Bija plāns visu izdarīt vienas vasaras laikā.

Dzīvojam nelielā no vecākiem mantotā mājiņā pašā Rīgas nomalē. Apdzīvojām pirmo stāvu, ko plašuma ziņā varētu salīdzināt ar palielu divistabu dzīvokli.

Tā kā māja bija celta sen, to kurinājām ar malkas krāsnīm. Tas bija apgrūtinoši. Bet svarīgākais iemesls remontdarbiem bija tas, ka palika arvien šaurāk. Abi pusaudži, kas mazotnē dzīvoja vienā istabā, tagad bija izauguši un kategoriski vēlējas katrs savu istabu.

Arī mēs ar vīru ilgojāmies pēc savas guļamistabas, jo pagaidām tā bija apvienota ar viesistabu. Tāpēc nolēmām, ka jāpārveido bēniņi par divām istabām – abiem bērniem. Tas būtu labs risinājums, lai katram būtu sava privātā telpa.

Pie viena gribējām arī ielikt centrālo apkuri. No malkas kā kurināmā pagaidām nevaram atteikties, bet vismaz ierīkot sistēmu tā, lai viens kurināmais katls apsilda visu māju un dod arī silto ūdeni.

Remontdarbu plānošana un tāme

Lai zinātu, kādu naudas summu mums vajadzēs aizņemties ar hipotekārā kredīta palīdzību, piesaistījām speciālistu, kurš sagatavoja tāmi. Rūpīgi tika ierēķināts viss – bēniņu remonts, apkures sistēmas ieviešana, arī pirmā stāva kosmētiskais remonts.

Gribējām, lai šis remonts būtu vismaz priekš nākamajiem piecpadsmit gadiem. Bērni vairs nav mazi un nebojā tapetes, mēbeles un citu inventāru, tāpēc varējām izveidot tādu vidi, kas ir ērta, gaumīga. Ieguvām no meistara remontdarbu gala summu.

Tagad varējām meklēt aizdevēju, kas būtu gatavs palīdzēt šajā situācijā.

Hipotekārais kredīts

Pēc vairāku variantu izskatīšanas savu hipotekāro kredītu remontam mēs noformējām pie nebanku aizdevēja „Latvijas Hipotēkas”. Varējām saņemt labu procentu likmi un ērtu atmaksas termiņu. Līdz ar to ikmēneša maksājums par aizdevumu bijā ļoti izdevīgs.

Visas formalitātes ar „Latvijas Hipotēku” nokārtojām ļoti ātri. Jau nākamajā dienā saņēmām atbildi kredīta pieteikumam. Pēc tam nebija nekādas kavēšanās ne ar līguma noslēgšanu, ne naudas izmaksāšanu.

Par kredīta ķīlu izmantojām savu māju. Pēc naudas izsniegšanas varējām ķerties klāt pašam galvenajam – remontdarbiem. Vīrs bija sarunājis nelielu brigādi, kas bija gatava šajā vasarā īstenot visas mūsu ieceres attiecībā uz māju.

Gala rezultāta iegūšana gan kavējās par dažām nedēļām, bet līdz septembra vidum remontdarbi bija pabeigti. Šādus plānus var īstenot ikviens, kuru nepamierina savas dzīvesvietas stāvoklis. Par hipotekāro kredītu uzzini vairāk latvijashipoteka.lv.

Related Posts